Znaki BHP – zadbaj o bezpieczeństwo pracowników

Jeśli szukasz znaków BHP, skieruj się na ten adres.

W naszym kraju obowiązują naprawdę precyzyjne przepisy BHP. Ich poszanowanie zapewnia poczucie bezpieczeństwa i przyczynia się do tego, że prawdopodobieństwo przeróżnych zagrożeń staje się niezwykle rzadkie. Na chwilę obecną przepisy BHP nakładają wymóg właściwego oznaczania budynków. Tak więc dbałość o właściwy montaż znaków BHP jest aktualnie niezwykle ważna. Kiedy wykorzystuje się znaki BHP?

Znaki BHP – gdzie można je wypatrzeć?

Na ten moment znaki BHP umieszczane są na najróżniejszych budynkach. Chodzi między innymi o hale produkcyjne, kompleksy biurowe, jak również szkoły czy urzędy, czyli obiekty użyteczności publicznej. Znaki BHP to na przykład oznaczenia takie jak ogólne instrukcje BHP czy przepisy dotyczące postępowania w przypadku pożaru czy innego rodzaju zagrożenia. Do znaków BHPwyróżniających się dużym znaczeniem zaliczane są również instrukcje mówiące postępowaniu z odpadami medycznymi, które umieszcza się w szpitalach. Jednym z najczęściej stosowanych znaków BHP są tabliczki oznaczające drogę ewakuacyjną. Chyba nie znajdziemy osoby, którą trzeba przekonywać o tym, jak wielkie znaczenie ma właściwe oznaczenie drogi do ewakuacji. To ona jest stosowana w sytuacji, gdy w budynku będzie miało miejsce jakieś zagrożenie, na przykład wybuchnie pożar. Znaki BHP można też dostrzec na różnorodnych urządzeniach, które awaria wykluczyła z użytkowania – dotyczy to m. in. wind. Znaki BHP powszechnie stosowane są także w zakładach przemysłowych. Stosuje sięwówczas z reguły znaki ostrzegawcze , ale także znaki nakazu i zakazu.

Znaki BHP – z jakiego materiału się je robi?

Stosowane dzisiaj znaki BHP są zawsze wykonywane z trwałych materiałów, które bardzo dobrze znoszą niekorzystne warunki atmosferyczne. Najczęściej jest to wysokogatunkowe PCV. Za sprawą tego znaki BHP mogą być wykorzystywane nie tylko wewnątrz budynków, ale też na zewnątrz. Nawet po długim czasie nie stracą one swojego rewelacyjnego wyglądu i – co najważniejsze – nadal pozostaną wyraźne. W wielu wypadkach powlekane są też warstwą fluorescencyjną, dzięki której są one zauważalne nawet w warunkach niedostatecznego oświetlenia. Zamontowanie znaków BHP jest nieskomplikowane i nie sprawia niewielkich choćby trudności. Bez wątpienia upora się z tym każdy.

Siedziba firmy:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]