Biżuteria z ametystami

Zamów ametysty na www.ametysty.com.pl

Ametyst uznawany jest przez wielu jako najbardziej wyjątkowa odmiana kwarcu. Występuje np. w Chinach, Mozambiku, Madagaskarze i Zimbabwe. Złoża tego kruszca znajdują się także w naszym kraju. Ametyst ma fioletowy kolor, który zawdzięcza śladowym ilościom żelaza i glinu. Bogatą kolekcję biżuterii z tymi wyjątkowymi kamieniami znajdziecie na stronie www.ametysty.com.pl.

Kiedy założyć biżuterię z ametystami?

Biżuteria z ametystu miała swoją znaczącą rolę w historii. O tym, jak cenny to kruszec dowiadujemy się już z Pisma Świętego. Berło brytyjskich władców było inkrustowane ametystem, zaś w skarbcu watykańskim po dziś dzień leży pierścień papieski z tym ozdobnym kamieniem. Dlatego też biżuterię z ametystem można wkładać przyjęcia czy bale. Ametyst ”uwielbia” towarzystwo srebra i w takim połączeniu wygląda szczególnie imponująco.

Biżuteria z ametystami i jej moc

Ametyst to kamień harmonii. Z tego powodu biżuterię z tym wyjątkowym kamieniem warto mieć nie tylko ze względu na piękny kolor i walory estetyczne, ale także z powodów natury metafizycznej. Część osób, nosząc broszkę z ametystem przez dłuższy czas, zaczyna czuć spokój i zapomina o troskach. Jednak w tej kwestii lepiej wyrobić sobie własne zdanie.