Biżuteria z topazami – poradnik dla kupujących

biżuteria z topazami, pierścionki z topazami, topazy

Topaz jest jednym z najbardziej wytrzymałych minerałów na Ziemi, przez co jest stosowany do wytwarzania wyrobów ściernych. Oprócz tego jest też jednym z najpiękniejszych kamieni, a jego zalety od lat są doceniane przez złotników i ich klientów. Może przybierać najróżniejsze kolory – od białego, przez czerwony, aż po głęboki fiolet. Jest rzadkim minerałem – występuje tylko w Ameryce Południowej, na Syberii, w Afryce oraz Europie Wschodniej. Przez złotników bywa najczęściej obrabiany szlifem fasetkowym, co nadaje mu niezwykłych walorów estetycznych.

Rodzaje biżuterii z topazami

Kolor topazu sprawia, iż jest on wykorzystywany w szczególności do produkcji biżuterii ze srebra – świetnie łączy się z tym metalem. Należy przy okazji dodać, iż na rynku spotkamy nie tylko srebrną biżuterię z topazami – oferowane są też modele złote. Biżuteria z topazami to zazwyczaj pierścionki i naszyjniki, jednak jubilerzy wytwarzają także innego typu produkty. Para złotych kolczyków z topazami to często wydatek około 1000 złotych, natomiast na srebrne wydamy niekiedy sześć razy niższą sumę.

Biżuteria z topazami – kup w internecie

Ze względu na ich właściwości, biżuteria z topazami jest bardzo popularna. Chcąc wybrać modele szczególnie trafiające w nasze gusta dobrze więc udać się do kilku sklepów – a to wymaga mnóstwo czasu. Żeby tego się ustrzec, warto zdecydować się na kupno w internecie. Jest to wyjście dużo łatwiejsze, a poza tym korzystając z sieci mamy szansę również znaleźć pierścionki i wisiorki w okazyjnych cenach.