Do czego nosić biżuterię z turkusem?

Zobacz, gdzie kupić biżuterię z turkusem.

Turkus jest jednym z najdroższych kamieni dostępnych na Ziemi. Nic więc dziwnego, iż często sięgają po niego jubilerzy, a biżuteria z turkusem jest dla części klientów synonimem ekskluzywności. Produkowane są z niego broszki, naszyjniki i kolczyki, które idealnie łączą się z eleganckimi kreacjami. Na kolor tego kamienia w największym stopniu rzutuje miejsce jego wydobycia – między innymi minerały pochodzące z Persji są niebieskie, zaś z Tybetu – zielone. Biżuteria z turkusem bywa tak popularna, że opracowano nawet jego sztuczne odpowiedniki – na przykład chalcedon.

Talizmany, a biżuteria z turkusem

Warto nadmienić, że turkus jest lubiany nie tylko z uwagi na wyjątkowe walory estetyczne. Według części osób okazuje się wszak amuletem, który zabezpiecza noszącego przed pechem. Niewątpliwie w dużym stopniu z tego wynika zainteresowanie biżuterią z turkusem – szczególnie, kiedy mowa o wisiorkach. Biżuteria z turkusem może być noszona nie tylko przez osoby, dla których istotne są tego rodzaju kwestie – po prostu doskonale się prezentuje.

Czego nie robić z biżuterią z turkusem?

Biżuteria z turkusem jest dość wrażliwa, więc warto o nią prawidłowo zadbać. Przede wszystkim powinniśmy zdejmować ją zawsze, kiedy pracujemy – nietrudno wtedy o uszkodzenia. Należy również ściągnąć ją przed kąpielą, gdyż środki myjące potrafią niekorzystnie wpłynąć na powłokę turkusu. Gdy nie nosimy biżuterii z turkusem, powinniśmy przechowywać ją w puzderku wyściełanym delikatną szmatką – ustrzeżemy się w ten sposób uszkodzeń.

Siedziba firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]