Pierścionki zaręczynowe dawniej i dziś

Szukasz pierścionków zaręczynowych Kraków? Zobacz tutaj

Gdy spotkasz kobietę, z którą zechcesz spędzić resztę życia, w końcu pomyślisz o małżeństwie. Najpierw jednakże następuje ta wymarzony przez mnóstwo kobiet moment – oświadczyny, na które powinieneś przygotować pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowy – nie zawsze złoto oraz kamienie szlachetne

Danie kobiecie w prezencie pierścionka to nader stary zwyczaj, sięgający Starożytnego Egiptu. Pierścionki mają formę koła, które reprezentuje wieczność. Tradycyjnie już nosi się je na czwartym palcu lewej dłoni, nazywanym skądinąd “palcem obrączkowym”, co wypływa z wiary, że od tego palca prowadzi “vena amoris”, to znaczy żyła prowadząca prosto do serca. Powszechnie uważa się, że rytuał przekazywania pierścionków zaręczynowych na Stary Kontynent sprowadzili Grecy. Początkowo sporządzano je z konopi, ze skóry, a nawet kości słoniowej. Dopiero w późniejszym okresie Rzymianie użyli do ich produkcji metali, przede wszystkim żelaza. Cennymi pierścionkami ze złota lub srebra obdarowywano tylko wtedy, gdy mężowie pragnęli zaprezentować swoje pełne zaufanie do partnerki. Współcześnie pierścionki zaręczynowe od razu łączymy ze złotem, drogimi kamieniami oraz platyną, jednakże surowce te w rzeczywistości szeroko stosuje się do ich tworzenia zaledwie od kilku wieków, przy czym znaczący przyrost ich powodzenia można odnotować w poprzednim wieku.

Pierścionek zaręczynowy – ile powinieneś wydać?

Oczywiście idealna biżuteria zaręczynowa to platynowy pierścionek ze sporym diamentem, jednak możliwości swobodnego dobierania rozmaitych kamieni i metali są ogromne. Prócz diamentów wykorzystuje się tanzanit, rubin czy topaz. Część osób wybiera tańsze metale, jak tytan, stal damasceńską, srebro, jak również drewno, jednakże ciągle na rynku dominują pierścionki wykonane z platyny i rozmaitych rodzajów złota (białego, żółtego i różowego).
Ile winniśmy wydać na pierścionek zaręczynowy? Niedawno funkcjonowało pogląd, że narzeczony ma obowiązek wydać na niego przynajmniej dwukrotność swojej pensji. Koszt zakupu zależny jest od wielu elementów: użytego kamienia, liczby karatów, surowca czy designu, wobec tego każdy kupi elegancki, niepowtarzalny pierścionek na miarę swoich możliwości finansowych. Miejmy jednakże na uwadze, iż pierścionek zaręczynowy ma być przede wszystkim symbolem zaangażowania oraz miłości, więc jego cena nie ma ogromnego znaczenia. Ważne jest to, czy przypadnie do gustu naszej narzeczonej.

Siedziba firmy:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]