Topaz mistyczny – technologia produkcji

Znajdź mystic topaz na www.mystictopaz.pl

Wspaniały blask oraz oryginalny, jak na topaz, odcień to najistotniejsze właściwości topazu mistycznego, który od dawna cieszy się dużym uznaniem entuzjastów biżuterii. Mimo że na pierwszy rzut oka można błędnie stwierdzić, iż to inny minerał, topaz mistyczny okazuje się naprawdę normalnym topazem. Jego oryginalne właściwości są rezultatem odpowiedniej techniki produkcji – prawdziwy topaz jest podczas niej wystawiany na wpływ wysokiej temperatury oraz pokrywany niezauważalną warstwą kruszcu szlachetnego. To z tego względu topaz mistyczny wygląda tak dobrze.

Topaz mistyczny – co wpływa na jego barwę?

Odcienie, które przybiera topaz mistyczny zależne są w szczególności od kruszcu, którym jest pokryty. Szczególnie często widywany jest karmazynowy topaz mistyczny, który powstaje w połączeniu z tytanem. Chrom powoduje natomiast, że kamień ma purpurowy kolor, błękitny zaś jest wynikiem podgrzania kamienia bez jakichkolwiek domieszek. Najlepsze efekty daje obrabianie czystego topazu – szczególnie wydobywanego w Afryce, Ameryce Południowej lub na Syberii.

Topaz mistyczny – nie tylko do eleganckich strojów

Jak przed chwilą napisaliśmy, wspaniałe cechy topazu mistycznego są wysoko cenione przez złotników. Często stosują go zatem do produkcji naszyjników, kolczyków czy pozostałych ozdób. Wbrew stereotypom biżuteria z topazem mistycznym może być noszona częściej niż tylko do wieczorowych kreacji – świetnie prezentuje się także na co dzień. Nie bez znaczenia okazuje się też mnogość kolorów, sprawiająca, że prościej możemy wybrać biżuterię do swojego stroju.