Wisiorki srebrne

Zobacz, gdzie nabyć zawieszki srebrne

Srebro to jeden z najchętniej stosowanych przez jubilerów surowców. Nie powinno być w tym jednak nic zaskakującego – jest plastyczne, świetnie wygląda, a także charakteryzuje je nietypowy połysk. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne wymagają jednak specjalnej dbałości – surowiec ten okazuje się bardzo delikatny, w związku z czym łatwo go zarysować. W jaki sposób więc troszczyć się o srebrną biżuterię?

Silne środki myjące niszczą wisiorki srebrne

Silne środki myjące dla srebrnej biżuterii okazują się szkodliwe. Pod ich wpływem surowiec może zmieniać kolory oraz pokrywać się osadem. Nie należy więc wykorzystywać ich do pielęgnacji ozdób, a podczas mycia naczyń bezwzględnie powinniśmy ściągnąć wszystkie wisiorki srebrne i pierścionki.

Przechowywanie wisiorków srebrnych

Wisiorki srebrne powinniśmy chronić również wtedy, kiedy ich nie nosimy. Do ich trzymania powinniśmy stosować kuferki wykładane od wewnątrz delikatną tkaniną – unikniemy w ten sposób ich zarysowania. Metal ten źle znosi również kontakt z wodą czy słońcem, które mogą sprawić, że wyblaknie lub się odkształci. Zanim schowamy kilka ozdób do pudełka, powinniśmy przed tym owinąć je delikatną ścierką lub włożyć do foliowego worka.

Pielęgnacja wisiorków srebrnych

Do czyszczenia srebra powinniśmy użyć ciepłej wody z dodatkiem soli – świetnie zmywa pojawiający się na powierzchni tego surowca nalot. Poza tym odpowiednie będą także wódka, białko jaja i specjalne płyny. Do czyszczenia wykonanej ze srebra biżuterii musimy korzystać z miękkich szmatek – twarde potrafią porysować fakturę.