Zapięcia kolczyków – garść porad

kolczyki, kolczyki srebrne

Szukając kolczyków warto wziąć pod uwagę nie tylko materiał, z którego są wytworzone,, to jak się prezentują czy kształt, ale także na zapięcie. Oto zwięzła lista często używanych zapięć do kolczyków:

Kolczyki bigle

Bigiel to tradycyjne i najczęściej stosowane zapięcie tego rodzaju biżuterii. Jest trwałe i nie trzeba do niego używać dodatkowo zatyczek, jak przykładowo w sztyftach. Tego typu zapięcie zapewnia duża wygodę noszenia i nierzadko jest wykorzystywane w biżuterii w stylu art deco. Wadą bigla jest jego pokaźny rozmiar.

Kolczyki bigle angielske

Równie rozpowszechniony jak tradycyjny bigiel, ale łatwiej go zapiąć, za sprawą odchylanej klapce z tyłu. Częstokroć używa się ich przy drogocennych zestawach biżuterii.

Kolczyki rybka

Wygodnie jest nosić je latem, gdy nie nakładamy odzieży z postawnym kołnierzem, czapek ani szalików.

Kolczyki klips

Najlepsze rozwiązanie dla pań, które nie zdecydowały się na przekłucie uszu. Aktualnie stosunkowo rzadko stosowane.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Zakładane w malutkich, zwykle złotych kolczykach. Wygodnie się je zapina i nie potrzeba do nich zabezpieczającej zatyczki. Kolczyki z tego rodzaju zapięciem stosowane są najchętniej w biżuterii dziecięcej.

Kolczyki sztyft

Najpopularniejsze zapięcie. Ma niewielką szansę rozpięcia się, a końcówki na zapięcie bez trudu dostaniemy wszędzie. Kolczyki z tego rodzaju zapięciem sprzedają się najczęściej. Rewelacyjnie sprawdza się w przypadku drobnych kulek i cyrkonii.

Siedziba firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]