Baseny kąpielowe i akcesoria – co można wybrać?

Jeśli chcesz kupić baseny kąpielowe, odwiedź tę stronę

Basen kąpielowy niemal zawsze kojarzy się z luksusem, lecz jest to też wielka przyjemność, sposób na uprawianie sportu czy relaks. Na basen więc niewątpliwie warto się zdecydować, pamiętajmy jednak, by stawiać tylko na najlepsze rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, wybudowane i serwisowane przez profesjonalistów to pewność ich funkcjonalności i solidności.

Jakie baseny kąpielowe są dostępne na rynku?

Baseny można podzielić na baseny profesjonalne, przykładowo dla salonów spa lub pływalni, a także baseny do użytku prywatnego – ogrodowe, wewnętrzne czy przydomowe. Podział na baseny wewnętrzne i zewnętrzne to drugie kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych potrzebne jest zbudowanie hali basenowej, która powinna spełniać określone warunki, na przykład dotyczące wilgotności powietrza czy odporności materiałów budowlanych na chemię basenową. Wybór profesjonalistów jest więc niezbędny do jego budowy.
Poza tym istnieje ogromna liczba rodzajów basenów. Dostępne są rozmaite kształty: baseny prostokątne, okrągłe czy ósemkowe, płytkie brodziki czy podłużne baseny typu fast lane, idealne dla entuzjastów pływania oraz zwolenników dbania o kondycję. Dostępne są również baseny o rozmaitych konstrukcjach, na przykład takie, które mają niecki w całości wpuszczane w ziemię bądź też o obniżonym poziomie wody, co wygląda niezwykle atrakcyjnie.

Dodatki do basenów kąpielowych

Pragnąc zmniejszyć koszty, przy projektowaniu i budowie basenu można wybrać proste rozwiązania, jednak nie zawsze dodatkowe akcesoria są bardzo drogie. Wspaniałe wrażenie robi na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, przez co upiększa także ogród lub halę basenową. Godnym polecenia pomysłem w przypadku basenów zewnętrznych jest dach, który pozwala wydłużyć sezon kąpieli z trzech do aż sześciu miesięcy, a także zapewnia dyskrecję oraz gwarantuje bezpieczeństwo dzieci oraz zwierząt domowych. Jeżeli basen ma być wykorzystywany głównie do relaksu, warto zdecydować się na specjalne schody. Podobnych elementów jest jednak znacznie więcej – jedne podwyższają walory użytkowe basenu, inne natomiast dodają mu ekskluzywnego charakteru.

Siedziba firmy:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]