Dobierz rolety do każdego okna – rolety na zamówienie

Odmiennie od mieszkańców Skandynawii, Polacy przyzwyczajeni są do przesłaniania okien. Dbamy tak o naszą prywatność, ale także pozwala to decydować o ilości światła wpadających do pomieszczeń. Najczęściej do zakrywania okien używamy firanek i zasłon, jednak w ostatnich kilkunastu latach coraz częściej decydujemy się na wyposażenie okien w rolety wewnętrzne.

Jakie modele rolet wewnętrznych znajdziemy w sklepach?

W sklepach internetowych i stacjonarnych znajdziemy bogaty wybór różnych typów rolet: rzymskich, zaciemniających, ściennych i okiennych. W większości z nich zakupimy także wszelkie potrzebne dodatki, takie jak kółka z żabkami, karnisze metalowe, rozety oraz wsporniki ścienne i sufitowe. W jednym miejscu będziemy w stanie złożyć pełen zestaw konieczny do założenia rolet. Natomiast to, które rolety będą nam odpowiadać, będzie już zależne od naszych potrzeb. Pamiętajmy jednak, by kupować z głową. Przykładowo, rolety rzymskie ładnie prezentują się na niedużych oknach, ale nie nadają się dla alergików. Na roletach rzymskich łatwo osiada kurz, ponieważ robione są one z tkanin firanowych lub zasłonowych.

Rolety dzień i noc – promienie słoneczne pod Twoją kontrolą

Do kontroli nad dopływem światła do mieszkania posłużą rolety dzień i noc. Zdadzą egzamin prawie we wszystkich pomieszczeniach: w biurze, pokoju dziecięcym, salonie, a także w łazience. Takie rolety mają naprzemienny splot pasów transparentnych i zaciemniających. Dzięki wielu możliwościom ich ułożenia względem siebie umożliwia regulację natężenia światła, które będzie przez nie przenikać. Co ważne, regulacja odbywa się bez potrzeby podnoszenia i opuszczania rolet! Natomiast popularne rolety zaciemniające pozwalają na całkowite zaciemnienie pokoju, ponieważ zrobione są z materiału, które nie przepuszcza światła. Rolety zaciemniające przydadzą się szczególnie w sypialni.

Rolety na zamówienie – o czym pamiętać

Nasze okna nie zawsze mają standardowe wymiary i często okazuje się, że rolety w rozmiarach proponowanych przez producenta nie będą pasować. W takim przypadku pozostaje nam zamówić rolety na wymiar. Pamiętajmy jednak o tym, aby dobrze zmierzyć rozmiar okien, ponieważ niewłaściwie dopasowane rolety nie spełnią swojego zadania, poza tym będą prezentować się niechlujnie. Jeśli zatem nie mamy doświadczenia albo nie wiemy jak obliczyć wymiary rolet, zlećmy to profesjonalistom.