MTS Dom – polski producent stolarki aluminiowej

Dowiedz się, gdzie kupić drzwi aluminiowe z Niepołomic.

Aluminium to metal powszechnie używany w budownictwie, z którego często produkuje się drzwi i okna, będące alternatywą dla stolarki drewnianej lub tej z PVC. Do tej pory drzwi oraz okna aluminiowe z reguły spotykane były w budynkach użyteczności publicznej, w sklepach i w biurowcach, jakkolwiek współcześnie stosowane są też przy budowie domów jednorodzinnych.

Zalety okien i drzwi aluminiowych

Atuty drzwi i okien aluminiowych

Stolarka aluminiowa jest niezrównana, w przypadku budowy wielkoformatowych obiektów. Z tego powodu jest tak często stosowana w projektach architektów biurowców – umożliwia konstrukcję obiektów, w których fasada składa się w znacznej części z przeszkleń. Ten typ budownictwa przyjął się później w budownictwie indywidualnym – w ostatnich latach popularność zyskują nowoczesne domki, w których stosuje się drzwi oraz okna z aluminium do stworzenia przeszklonych ścian. Tym sposobem do wnętrz dociera więcej naturalnego światła, a domownicy mogą napawać się krajobrazem okalającego domek ogrodu.

Zasadniczymi atutami budulca jakim jest aluminium jest jego ogromna odporność na działanie wody i promieni słonecznych oraz utlenianie, jak również jego plastyczność i lekkość. Umożliwia to budowę ogromnych, wytrzymałych ram dla powierzchni szklanych, często o dość nieszablonowych kształtach. Warto podkreślić, iż współczesne wyroby stolarki aluminiowej wyróżniają się korzystnym współczynnikiem przenikania ciepła.

Polski producent drzwi oraz okien aluminiowych – MTS Dom

Rodzimy producent okien oraz drzwi aluminiowych, spółka MTS Dom z Niepołomic, funkcjonuje na rynku od ponad dwóch dziesięcioleci. Oferta spółki jest nadzwyczaj szeroka. To głównie systemy okienno-drzwiowe, przeciwpożarowe i harmonijkowe. W asortymencie MTS Dom Sp. z o.o. dostępne są również systemy dodatkowe, jak konstrukcje balustrad albo ramowe konstrukcje wypełnione siatką, instalowane na witrynach, drzwiach i oknach, które tworzą barierę zabezpieczającą pomieszczenia przed owadami. Produkty MTS Dom sprzedawane są w ogromnej gamie kolorów, między innymi w palecie RAL i w kolorach strukturalnych oraz drewnopodobnych, dlatego bez problemu można dobrać odpowiednią barwę produktu do dowolnego projektu.

Siedziba firmy:
MTS DOM Sp. z o.o.
ul. Na Grobli 2F
32-005 Niepołomice

Tel.: +48 12 281 33 91
E-mail: [email protected]