Okna drewniane – zalety i cechy charakterystyczne

Tu uzyskasz więcej szczegółów o okna drewniane producenci

Okna drewniane powszechnie preferowane są nie tylko z uwagi na niezaprzeczalne walory estetyczne, lecz także na ich odporność. Ten ekologiczny surowiec daje piękny wygląd, który nie zmienia się przez długie lata. Jednakże nie tylko estetyka jest wielką zaletą tego rodzaju produktów. Jakie są jeszcze względy, dla których warto je wybierać, nawet w przypadku, gdy ich cena jest czasem wyższa niż okien wykonanych z innych materiałów?

Okna drewniane – przede wszystkim piękno

Każdy wielbiciel drewnianych przedmiotów, szczególnie tych mających związek z aranżacją domu, wskazuje na niepowtarzalny klimat, jaki tworzy drewno. Można też decydować się na różne gatunki drewna, które miewają przeróżny wygląd, barwę czy rozmaitą fakturę, co daje duże możliwości wyboru oraz można dzięki temu decydować się na różne warianty. Drewno jest również niezaprzeczalnie ciepłe, wywołuje skojarzenia z przytulnym domem, jest więc doskonałym produktem do wytwarzania najróżniejszych elementów dekoracyjnych.

Inne istotne cechy okien drewnianych

Drewno zapewnia ogromne możliwości jeżeli idzie o produkcję okien. Miewają one bardzo różny wygląd oraz styl. Materiał ten można pokrywać dowolnymi farbami, a także poddawać obróbce, tworząc przepiękne kształty. Jedynie drewno nadaje się do restaurowania zabytkowych budowli, świetnie spisuje się także w domach osób mających alergie. Nie posiada żadnych chorobotwórczych substancji, a wręcz pozytywnie wpływa na zdrowie mieszkańców, sprawiając, że lepszy staje się klimat domu. Do tych plusów należy jeszcze dopisać fakt, iż jest bardzo dużo dobrych sposobów poprawiania trwałości okien drewnianych, jak również fakt, że drewno jest materiałem w pełni ekologicznym, zarówno gdy mówimy o jego pozyskiwaniu, jak i utylizacji, który to proces jest dość łatwy i nie szkodzi atmosferze. Zalety te powodują, że drewniane okna są bardziej godne polecenia aniżeli te wykonywane z PCV czy plastiku.

Siedziba firmy:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]