Okna energooszczędne – poradnik

Znajdź okna energooszczędne

Najbardziej istotnym elementem, o którym trzeba pamiętać przy termomodernizacji budynku, są odporne na warunki zewnętrzne okna energooszczędne. Najbardziej popularne są okna drewniane, które obecnie odnajdziemy w wielu opcjach. Jak są stworzone i co gwarantują?

Okna energooszczędne – zwróć baczną uwagę na izolację termiczną

Drewniane okna wytwarzane są z ekologicznych surowców – np. sosny i modrzewia. Odznaczają się znakomitymi właściwościami, dzięki czemu dotrzymują kroku swoim odpowiednikom z PCV. Remontując lokal przed sezonem zimowym, musimy zwrócić szczególną uwagę na szczelność stolarki okiennej. Zapewnia to nie tylko brak strat ciepła, ale także oszczędność materiałów grzewczych. Czynnik izolacji termicznej musi być zachowany na prawidłowym poziomie (tj. niższy niż 0,8 W/m2), a wtedy w domu osiągniemy komfortowe warunki. Ciepło nie wydostaje się na zewnątrz, a przez nieszczelności nie wpada mróz z zewnątrz.

Okna energooszczędne – zweryfikuj współczynnik izolacji dźwiękowej

Kupując nowe okna energooszczędne przeanalizujmy następny ważny element – stopień tłumienia hałasu. Kupmy zespolone okna drewniane, jeśli chcemy cieszyć się spokojem i ciszą w budynku. Niesamowicie ważne są również profesjonalne systemy uszczelniające – dzięki nim zamknięte okno nie ulegnie rozszczelnieniu. Nowoczesna technika zapewnia wygłuszenie niepożądanego gwaru i optymalny komfort cieplny w domu, warto więc wybrać drewniane okna energooszczędne.

Siedziba firmy:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]