Sklejka szalunkowa – rodzaje i zastosowanie

Sprawdź, gdzie zamówić sklejkę szalunkową Kraków

Deski szalunkowe to istotny element szalunków. Tę rolę mogą pełnić typowe deski drewniane lub płyty wytworzone z innego materiału, jednakże na ogół używana jest sklejka szalunkowa. Zadaniem szalunków jest nadanie kształtu wylewanemu betonowi – dzięki nim można więc postawić domy z murami wykonanego z tego materiału. Szalunki są również wykorzystywane w budowlach murowanych, gdzie umożliwiają przygotowanie otworów na stolarkę, tj. drzwi czy okna. Objaśniamy, z czego wytwarzana jest sklejka szalunkowa i co zrobić, jeżeli jej potrzebujemy, a nie chcemy kupić własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – rodzaje

Kiedyś w szalunkach z reguły stosowane były deski z bloków drewna. Te aczkolwiek były drogie, a jednocześnie nie posiadały stosownych parametrów – zazwyczaj niezbyt dobrze radziły sobie z wilgocią. Dlatego współcześnie wykorzystywana jest głównie sklejka szalunkowa. Wykonuje się ją z różnych gatunków drewna – na ogół z brzozy, olchy lub topoli. W ofercie producentów znajdują się przeróżnego rodzaju sklejki szalunkowe. Jednym z nich są warianty wodoodporne, które produkuje się przy użyciu żywicę mocznikowo-melaminowo-formaldehydową. Inny częstokroć wykorzystywany rodzaj to sklejka antypoślizgowa pokryta z obu stron warstwą perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – wynajmij, jeżeli nie możesz kupić

Przedsiębiorstwa budowlane mają z reguły swoją sklejkę szalunkową wraz z częściami umożliwiającymi jej łączenie. Kiedy jednak planujemy budowę domu lub garażu własnymi siłami, nie ma potrzeby kupowania wszystkich części szalunków – możemy je wypożyczyć, np. w Małopolsce na stronie ABCszalunki.pl. Poza samej sklejki szalunkowej, firma służy też wynajmem innych akcesoriów niezbędnych do postawienia szalunków – między innymi łączników i głowic.

Siedziba firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]