Trwałe i estetyczne balustrady ze stali nierdzewnej

Stal nierdzewna jest często wykorzystywanym materiałem, a to przede wszystkim dzięki jej właściwościom. Właściwy dobór składników stopu sprawia, iż wytworzone z niej akcesoria są odporne na rdzę, dlatego bez przeszkód mogą być używane przy niekorzystnych warunkach zewnętrznych, a także tam, gdzie mają kontakt z substancjami o kwaśnym odczynie. W zestawieniu z jej interesującą estetyką czyni to ze stali nierdzewnej znakomity materiał do produkcji detali mebli i różnego typu balustrad oraz poręczy.

Balustrady ze stali nierdzewnej – świetne w dżdżystym środowisku

Balustrady ze stali nierdzewnej cieszą się dużą popularnością – można znaleźć je zarówno w budynkach użyteczności publicznej, jak i na prywatnych posesjach. Własności tego stopu są w szczególności istotne w przypadku balustrad zewnętrznych. Nie korodują one nawet w nadzwyczaj wilgotnym otoczeniu, tym samym nie wymagają częstej konserwacji i na długo zachowują swój atrakcyjny wygląd. To dlatego doskonale łączą się z nowoczesną architekturą. Znakomicie pasują do przeszkleń, ozdobnego betonu, a nawet drewnianych fasad.

Poręcze ze stali nierdzewnej – do nowoczesnych wnętrz

Stal nierdzewna to dobry budulec do produkowania poręczy wykorzystywanych we wnętrzach budynków – przede wszystkim tych zaaranżowanych na skandynawską, nowoczesną modłę. Osoby, które postawią na poręcze ze stali nierdzewnej docenią również prostotę ich pielęgnacji oraz szybkie mycie bez potrzeby zastosowania profesjonalnych preparatów. Odporność na korozję sprawia ponadto, iż z tego materiału można wykonywać wytrzymałe i stylowe uchwyty do saun oraz łazienek zaadaptowanych do potrzeb osoby niepełnosprawnej bądź drabinki do basenów.