Wywóz odpadów w czasie remontu – kontenery na gruz

Sporo śmieci nie wolno wyrzucać do pojemników komunalnych. Chodzi tu zwłaszcza o te, które powstają w toku różnego rodzaju prac ogrodowych i budowlanych, generalnych porządków w piwnicy bądź na poddaszu oraz odśnieżania. Śmieci jak np. gruz, chemikalia, fragmenty okien i podłóg, śnieg lub opony powinny zostać zebrane do specjalnego kontenera dostarczonego na czas wykonania prac. Jak złożyć na niego zamówienie? Który spośród dostępnych modeli kontenera będzie dla nas najodpowiedniejszym rozwiązaniem?

Kontenery – typy i pojemność

Wybierając kontener, warto skupić się głównie na jego objętości. Jeśli ta okaże się za mała, zwyczajnie nie pomieszczą się w nim wszystkie odpady wygenerowane podczas prac. Jeżeli z kolei wybierzemy zbyt pojemny kontener, poniesiemy niepotrzebne koszty – wszak cena najmu jest uzależniona m.in. od jego wielkości. Duże kontenery na gruz i inne odpady mają objętość dochodzące do kilkunastu metrów sześciennych. W większości prac wykończeniowych całkowicie odpowiednie będą jednak kontenery o objętości 6 metrów sześciennych – bez trudu pomieścimy w nich gruz, rozebrane ościeżnice i okna, a także skute płytki ceramiczne i zdjęte panele podłogowe.

Kontener na gruz – od kogo go wypożyczyć?

Kontener na gruz możemy wynająć od firmy zajmującej się przewozem i recyklingiem odpadów. Przedsiębiorstwa tego typu funkcjonują nie tylko w największych miastach, takich jak Kraków czy Poznań, ale też w mniejszych miejscowościach. Usługa polega na dostarczeniu kontenera pod określony adres. Pojemnik musi zostać zapełniony w wyznaczonym w umowie okresie. Jeśli nie dotrzymamy terminu, właściciel kontenera może nałożyć kolejne opłaty. Po wypełnieniu wynajmujący odbiera od nas kontener wraz z zawartością, która następnie podlega legalnej utylizacji.