Zadaszenia tarasowe – co warto o nich wiedzieć?

Pergolę lamelową w Warszawie znajdziesz na https://www.centrumpergoli.pl.

Posiadasz własny dom z dużym ogrodem i myślisz się jak wydajnie zaplanować tę przestrzeń, żeby stała się przydatna do granic możliwości? Pragniesz spędzać sporo godzin na świeżym powietrzu, nie tylko w pogodne dni? Propozycją dla Ciebie jest montaż zadaszenia tarasowego bądź wolno stojącej pergoli ogrodowej, pozwolą Ci cieszyć się takim relaksem bez względu na warunki panujące na zewnątrz.

Atuty montażu pergoli tarasowej

Pergole są elementem całorocznym lub mobilnym, innymi słowy składanym i rozkładanym w zależności od potrzeb, przy czym właściciele domów na ogół decydują się na to pierwsze rozwiązanie. Pergola przymocowana do ściany budynku formuje zadaszony taras, co często znacznie rozszerza powierzchnię użytkową domu. Pergola tarasowa ochrania domowników i ustawione pod nią obiekty przed promieniami słońca oraz opadami. Wiele obecnych w sprzedaży projektów pergoli tarasowych można postawić nie tylko przy ścianie budynku, ale też jako odrębny element wkomponowany w przestrzeń ogrodu. Należy dodać, iż niektóre projekty pergoli tarasowych można dobudować też we wnęce między dwoma murami. Dzisiaj zadaszenia tarasowe wytwarzane są z trwałych i odpornych na korozję stali nierdzewnej oraz aluminium. Pergole całkowicie drewniane są już rzadkością.

Najlepsze modele zadaszeń i pergoli tarasowych zapewniają całkiem duże możliwości dopasowania ich pod względem koloru i typu poszycia i wielkości. Osoby niezmiernie wymagające bez trudu znajdą również modele wyposażone w pomocne udogodnienia, między innymi rolety boczne, skuteczne systemy odprowadzania deszczówki, a nawet promienniki ciepła. Sterowanie poszyciem przy pomocy pilota staje się obecnie standardem, choć wciąż sprzedawane są pergole obsługiwane ręcznie.

Jaki wybrać typ zadaszenia pergoli – lamelowy czy materiałowy?

Ci, którzy zdecydowali się na kupno pergoli tarasowej mają do wyboru dwa typy zadaszenia – lamelowe lub materiałowe. W pierwszym wariancie zadaszenie zbudowane jest z lameli, a więc “piór” funkcjonujących podobnie jak żaluzje. Użytkownik może modyfikować kąt ustawienia lameli, dostosowując tym samym natężenie światła przenikającego przez dach lub całkowicie go zamknąć. Z kolei w pergolach materiałowych pokrycie dachowe wykonane jest z tkaniny (najczęściej jest to wodoodporna i mocna tkanina PCV), które przesuwa się horyzontalnie. Zadaszenie można całkowicie zamknąć albo otworzyć, względnie pozostawić je w części odsłonięte. Obie te opcje doskonale działają, więc wybór konkretnego rozwiązania zależy już tylko od preferencji nabywcy i jego osobistych potrzeb.

Siedziba firmy:
LUBAS CONCEPT Karol Lubas
ul. Mszczonowska 14
05-090 Janki

Mob.: +48 505 820 219
E-mail: [email protected]