Czy można wziąć kredyt bez historii kredytowej?

Zaciąganie kredytów jest współcześnie bardzo popularne, nie wszyscy jednak mają na to szansę. Istnieje ogromna liczba osób, które nie mogą zaciągnąć kredytu, a to z powodu nieposiadania zdolności kredytowej. Kogo może dotyczyć tego rodzaju sytuacja i jak z niej wybrnąć?

Kredyty bez zdolności kredytowej – kto jej nie posiada?

Banki najczęściej określają własne warunki, według których zgadzają się przyznać kredyty lub odmawiają takiego finansowania. Można jednakże wymienić ogólne zasady, wpływające na kwestię posiadania bądź nie zdolności kredytowej. Po pierwsze, z odmową mogą spotkać się osoby, które mają już jakieś kredyty. Na największe trudności powinni przygotować się klienci, którzy nie brali jeszcze ani jednego kredytu. Zaliczają się do nich przede wszystkim studiujący i kredytobiorcy, którzy pracują od kilku lat i osiągają niskie zarobki bądź są zatrudnieni na podstawie umowy-zlecenia. Z faktem, że kredyt nie zostanie im przyznany, muszą liczyć się także emeryci. Naturalnie kredytowania nie otrzymają również osoby, które nie są w stanie wykazać faktu posiadania przez nie pracy, a także pracujące za granicą. Okoliczności te powodują, iż teoretycznie nierealne jest otrzymanie kredytu w banku, przez co ogromna liczba osób decyduje się zaciągnąć pożyczkę w instytucjach pozabankowych. Nie jest to dobre rozwiązanie, ponieważ chwilówki i podobne pożyczki są na tyle drogie, że ich zaciąganie nie jest ekonomiczne.

Kredyty bez zdolności – to możliwe!

W przypadku braku zdolności kredytowej doskonałym rozwiązaniem będzie skorzystanie z doradztwa pośrednika w ubieganiu się o kredyty bankowe. Poradzi on, który bank posiada mniej restrykcyjne zasady i może przyznać kredyt bez zdolności, czy też wskaże możliwość uzyskania kredytu konsolidacyjnego. Przede wszystkim jednak pośrednik podpowie, w jaki sposób stworzyć zdolność kredytową, a możliwości tego jest bardzo wiele. Najmocniej na budowanie pozytywnej historii kredytowej wpływa terminowe spłacanie zobowiązań, dobrze będzie więc zakupić coś na raty, a także korzystać z karty kredytowej oraz kredytu odnawialnego w banku, w którym chce się zaciągnąć kredyt. Doskonałym pomysłem jest także na przykład ubieganie się o kredyt nie samodzielnie, ale wespół z drugą osobą. By to osiągnąć, można uczynić współkredytobiorcami rodziców czy – w przypadku osób, które i tak planują ślub – wstąpić w związek małżeński. Takich możliwych rozwiązań, które doradzić może doświadczony pośrednik, jest bardzo dużo.