Kantor internetowy to prosta obsługa i wiele korzyści

Nie przekopuj już sieci! Kantor on line dla Ciebie znajdziesz na nkantor.pl.

Jeszcze kilkanaście lat temu jedynym sposobem na wymianę waluty była wizyta w kantorze lub w banku – te pierwsze w dalszym ciągu spotkać można w galeriach handlowych oraz przy hipermarketach! Lecz w błyskawicznie przekształcającym się świecie, konsumenci zapragnęli wymieniać waluty obce bez przymusu ruszania się z domu i ponosząc przy tym niższe wydatki, dlatego właśnie pojawiły się kantory online, które na to pozwalają.

Jakie usługi oferuje kantor online poza przewalutowaniem?

Funkcjonowanie kantoru online jest jednakowo łatwe jak kantoru stacjonarnego. Użytkownik wchodzi do serwisu przez stworzony przez siebie profil, a następnie wpłaca do swojego panelu kwotę, którą potrzebuje wymienić na inną walutę. Atutem kantorów wymiany walut przez internet jest przede wszystkim to, że transakcje można zlecić w nim o każdej porze dnia, a samo przewalutowanie odbywa się już w porze działania kantoru po najświeższych kursach, ustalanych na podstawie danych pozyskiwanych z Forex co parę sekund, a nie – jak w przypadku tradycyjnych kantorów – po uśrednionych kursach, zazwyczaj z poprzedniego dnia. Drugim i niezmiernie ważnym walorem kantorów internetowych są niższe spready niż te narzucone przez kantory stacjonarne oraz banki. Przewalutowanie w tych ostatnich polskiego złotego (zależnie od indywidualnej marży) może skutkować zapłaceniem spreadu na poziomie nawet 3-5%, tymczasem w kantorze online spready z reguły nie wychodzą poza 2%. Kantory online oferują także kilka pomocniczych usług wykorzystywanych przez klientów, np. dają możliwość ustawienia transakcji odroczonej, w której nabywca zleca wymianę waluty po wyznaczonym przez niego kursie (przewalutowanie jest przeprowadzane dopiero wówczas, kiedy wskazany przez użytkownika kurs spotka się z kursem na rynku) bądź w ustalonym przez klienta terminie.

Doceniasz swobodę w zarządzaniu środkami finansowymi? Kantor internetowy jest dla Ciebie

Kantory internetowe to usługa dla wszystkich lubiących wygodę i znaczną niezależność w dysponowaniu swoimi środkami finansowymi. Używają ich też osoby spłacające zobowiązania wzięte w walucie obcej oraz osoby uczące się bądź pracujące poza granicami Polski. Lecz nim postanowimy powierzyć swoje finanse kantorowi online, warto zbadać jego renomę i bezpieczeństwo, m.in. poprzez przeszukanie witryny KNF, czy został on zarejestrowany jako instytucja płatnicza.