Kiedy można zaciągnąć kredyt konsolidacyjny?

Z terminem kredytu konsolidacyjnego z pewnością spotkało się wiele osób. Konsolidacja to produkt proponowany przez banki, który najczęściej adresowany jest do indywidualnych klientów, którzy popadli w spiralę zadłużenia.

Czym są kredyty konsolidacyjne?

Osoby, które zmagają się z wieloma zadłużeniami, mogą je połączyć w jedno zobowiązanie. Konsolidacja umożliwi takim osobom spłacenie wcześniej zaciągniętych kredytów. Na skutek konsolidacji można spłacić także te kredyty, które na skutek najróżniejszych trudności spłacane były poza ustalonym terminem. Dla osób, które mają zaciągniętych kilka kredytów i które zmagają się z trudnościami z ich regulowaniem, kredyt konsolidacyjny może okazać się jedynym wyjściem. Zasady ich udzielania są korzystne, a do tego dochodzi zmniejszenie wysokości rat. Co więcej po przyznaniu kredytu konsolidacyjnego w miejsce kilku rat wpłaca się do banku tylko jedną. Kredyt konsolidacyjny umożliwia więc wyjście z problemów finansowych, obniżenie miesięcznego obciążenia i lepsze gospodarowanie domowymi finansami.

Jakie pożyczki można łączyć w kredyt konsolidacyjny?

Liczba zaciągniętych kredytów, które można skonsolidować jest niezwykle duża. Dzięki kredytowi konsolidacyjnemu klienci mogą spłacić kredyt ratalny, gotówkowy, mieszkaniowy oraz samochodowy. Na skutek konsolidacji można również pozbyć się zadłużenia na rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym bądź na karcie kredytowej. Zależnie od oczekiwań klientów, banki proponują kredyty konsolidacyjne hipoteczne i bez hipoteki. Kredyt konsolidacyjny proponują teraz nie tylko banki, ale także parabanki, jednak nierzadko wiąże się to z większymi kosztami kredytu lub nierentownymi dla klienta zapisami. Starając się o kredyt konsolidacyjny, można skorzystać z pomocy doświadczonego pośrednika, który pomoże wybrać najdogodniejsze rozwiązanie.