Na czym polega mass collect i czy warto rozważyć jego wdrożenie?

Jak działa mass collect - poszerz swoje wiadomości!

Mass collect jest usługą, która umożliwia błyskawiczną weryfikację przelewów na konto. Przedstawiamy w skrócie, jak funkcjonuje mass collect i jak ułatwia pracę dużym oraz małym firmom.

Mass collect – jak to działa?

Funkcja usługi mass collect jest w rzeczywistości niesłychanie prosta. Polega na nadaniu każdemu klientowi indywidualnego numeru rachunku, który staje się równocześnie jego symbolem identyfikacyjnym. Takie podejście zdaje egzamin wszędzie tam, gdzie z miesiąca na miesiąc obsługiwana jest znaczna ilość kontrahentów, czyli na przykład w szkołach prywatnych, w firmach telekomunikacyjnych oraz wszelkich branżach, gdzie wykorzystuje się systemy abonenckie (między innymi w siłowniach). Opłaty wpływające w usłudze mass collect kierowane są na wskazany rachunek firmowy, jednak wcześniejsze przydzielenie klientom unikalnych numerów rachunków umożliwia ich sprawniejszą identyfikację, niezależnie o tego, jaką metodą zrealizowali oni wpłatę (standardowy przelew, przelew pocztowy czy też przelew z karty). Wykorzystanie mass collect przekłada się również na mniej czasochłonne księgowanie należności aniżeli podczas księgowania przez pracownika, a jednocześnie na wyeliminowanie ewentualnych błędów często przytrafiających w trakcie tej czynności.

Czy warto wdrożyć usługę mass collect?

Choć mass collect nie jest obecnie oferowane w większości banków (posiadają ją m.in. BNP Paribas i Bank Pekao) warto przeanalizować możliwość jego wdrożenia w firmie, również takiej, która miesięcznie wystawia poniżej stu dokumentów księgowych. Zastosowanie mass collect wiąże się wszak z kilkoma korzyściami, takimi jak oszczędność czasu pracowników działu księgowości, opcja powiązania z platformą finansowo–księgową (a więc śledzenie na bieżąco wpływających należności) czy integracja z oprogramowaniem Finance Automation. Taką autorską aplikacją dedykowaną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Umożliwia ona nie tylko integrację z usługą mass collect banku, ale posiada też funkcję przesyłania notyfikacji o zbliżających się terminach płatności i windykacji, co po jakimś czasie przekłada się na podniesienie terminowości u kontrahentów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]