Sztabka złota – sposób na inwestycje nie tylko dla najbogatszych

Sprawdź złoto sztabki na goldbroker.pl.

Przetrzymywanie pieniędzy na lokacie czy po prostu odkładanie ich na koncie nie jest teraz tak zyskowne jak kilkanaście lat temu. Niewielkie oprocentowanie oferowane przez instytucje bankowe, ale także i powszechniejsza świadomość, że nie inwestowane środki nie zarabiają doprowadziły do tego, iż Polacy szukają rozwiązań, które umożliwią ich oszczędnościom zapewniać za jakiś czas poboczny dochód. Obok kupowania udziałów funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych czy akcji, coraz większe zainteresowanie zdobywają metale inwestycyjne, a głównie – złoto w sztabkach.

Sztabki złota – dlaczego zainteresowanie tym kruszcem nie ulega zmianie?

Z góry należy wyraźnie zaakcentować, że inwestycja pieniędzy w sztabki złota to wieloletnia inwestycja. Złoto na ogół nie poddaje się mniejszym i większym zawirowaniom obserwowanym w gospodarce, a wręcz niestabilność ekonomiczna i polityczna nieraz podnosi jego wartość. Owszem można zauważyć wahania w jego ceny, jednak analizując jej historyczny wykres bez trudu można zobaczyć, iż z biegiem czasu idzie ona w górę. Dlaczego tak się dzieje? Od stuleci ilość tego metalu szlachetnego obecna na rynku w zasadzie się nie zmienia. Kiedyś był on uniwersalnym środkiem płatniczym, obecnie jest szeroko stosowany w medycynie, przemyśle chemicznym oraz elektronice, jak również – w dalszym ciągu na ogromną skalę – w sztuce i złotnictwie. Pomimo, iż wydobycie złota jest nieprzerwane i w teorii powinno go być coraz więcej, odzyskiwanie tego kruszcu użytego między innymi przy produkcji sprzętu elektronicznego (jak piloty do telewizorów czy też radia CB) jest częstokroć nierentowny, skutkiem tego zapotrzebowanie na złoto utrzymuje się wysokim poziomie i oczekuje się, że z biegiem lat ta tendencja nie powinien ulec zmianie.

Pojedyncze złote sztabki i combibar – co wybrać?

Słysząc o inwestycji środków w złote sztabki większość osób natychmiast uzna, że to nie dla nich, ze względu na duży koszt. Tymczasem sztabki złota są produkowane w różnorodnych wagach, toteż właściwie każdy może pozwolić sobie na lokatę jakiejś części oszczędności w ten kruszec. Złoto można zamówić już w sztabkach o wadze 1 g, 2,5 g bądź 5 g. Takie malutkie sztabki są także dobrym pomysłem na podarunek. Zasobniejsi inwestorzy, dysponujący pokaźniejszym kapitałem raczej kupują się na większe sztaby złota o wadze 20 g, 500 g oraz 1000 g. Trzeba jednak pamiętać o dwóch kwestiach. Po pierwsze, inwestując w cięższą sztabkę kupujemy złoto po wyraźnie niższej cenie. Po drugie, nie da się pociąć odlanej sztabki przy przyszłej odsprzedaży.. Wobec tego należy kupować złote sztabki o przeróżnej wadze bądź zdecydować się na zakup tzw. combibarów, które są fabrycznie rozparcelowane na niewielkie kawałki.

Siedziba firmy:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]