Nienaturalne linki przychodzące – filtry od Google

Nienaturalne linki przychodzące są najważniejszym powodem, przez który na naszą stronę internetową może zostać zastosowany ban od Google. Czy jest możliwość uniknięcia tych groźnych konsekwencji?

Unikaj nienaturalnych linków przychodzących

Nienaturalne linki przychodzące to implikowanie przesadnej liczby fraz kierujących internautów na naszą stronę w sieci. Naruszają one reguły rzetelnego pozycjonowania ustalone przez grupę Google, ponieważ manipulują pozycją adresu w rezultatach wyszukiwania. Najczęściej nienaturalne linki przychodzące pojawiają się pod postacią wpisów promujących przepełnionych licznymi frazami. Szerzy się również zjawisko kupowania linków, co skutkuje zastosowaniem filtra. Gdy nieuczciwe metody zostaną ujawnione, strona jest ukarana filtrem w Google za nienaturalne linki, co wiąże się natychmiastowym zmniejszeniem jej rangi w przeglądarce, czasem aż o 50 podstron.

Jak poradzić sobie z nienaturalnymi linkami przychodzącymi

Nie zapominajmy, że gdy na stronę zostanie nałożony filtr w Google za nienaturalne linki, możemy ubiegać się o przywrócenie prawidłowej pozycji w przeglądarce internetowej. Proces ten jest jednak bardzo długotrwały i nie daje stuprocentowego sukcesu. Zasięgnijmy porady specjalistycznej agencji pozycjonującej, jeśli chcemy zwielokrotnić szansę pozbycia się problematycznych filtrów. Specjaliści automatycznie zdiagnozują prawdziwą przyczynę i uporają się z nienaturalnymi linkami. Pamiętajmy, że zarówno samo pozycjonowanie, jak i usuwanie filtrów od Google warto zlecać tylko doświadczonym firmom.