Portal o ciekawych wydarzeniach i atrakcjach w Małopolsce

atrakcje w małopolsce, miasta w małopolsce

Mimo, że Małopolska to jedno z najmniejszych polskich województw, ma ono sporo do zaoferowania zarówno odwiedzającym zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu dużo, stąd zdarza się, że trudno odnaleźć się w ogromie wiadomości o ciekawych zabytkach i planowanych wydarzeniach sportowych bądź kulturalnych w Małopolsce.

Fajne miejsca w Małopolsce – odwiedź stronę stworzoną specjalnie dla turystów

Żeby przybliżyć przyszłym zwiedzającym atrakcje turystyczne tego województwa, stworzono serwis visitmalopolska.pl. Publikowane są tu wiadomości nie tylko o atrakcyjnych miejscach oraz zabytkach w Małopolsce, ale także o ekspozycjach i wydarzeniach sportowych, folklorystycznych czy kulturalnych planowanych na jego obszarze. Witryna prowadzona jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu MSIT, a więc Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Czego dowiemy się w serwisie? Turyści organizujący pobyt w Małopolsce już na stronie głównej spostrzegą mapkę, na której błyskawicznie odnajdą zabytki i muzea, kempingi, hotele i motele, jak również Centra Informacji Turystycznej zlokalizowane w miastach województwa. Serwis ułatwia zaplanowanie wizyty na południu Polski też pod kątem logistycznym, podając informacje zarówno o parkingach i wypożyczalniach aut, jak i o lotniskach i dworcach kolejowych. Co więcej, dla tych, którzy z różnych powodów nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, portal przygotował kilka wirtualnych spacerów pokazujące m.in. atrakcje narciarskie, Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO czy urok parków krajobrazowych i narodowych.

Proste rozmówki i wykaz konsulatów – kluczowe informacje dla cudzoziemców

Serwis visitmalopolska.pl nie zapomina także o zagranicznych przyjezdnych, którzy ochoczo przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego i pozostałych południowych miejscowości. Ciekawostki znajdujące się na stronie dostępne są w związku z tym w języku angielskim, ale także w m.in w języku słowackim, niemieckim, francuskim i włoskim. Zagraniczni podróżnicy znajdą tu spis konsulatów oraz ambasad zlokalizowanych na obszarze województwa małopolskiego. Niezmiernie przydatny dla obcokrajowców może być również dział Rozmówki, gdzie poznają podstawowe słówka i powiedzenia, które pozwolą im dogadać się z Polakami w codziennych sytuacjach, które mogą ich spotkać w czasie podróży.

Siedziba firmy:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego