Kochasz gotować? Zapisz się na kurs food pairingu

Potrzebujesz szczegółowych informacji o food pairing? Zajrzyj na https://warsztatqulinarny.pl/szkolenia/zajecia-food-pairing/

Pomimo, że przywykliśmy do tradycyjnych kombinacji aromatów, nie znaczy to, że łączenie ze sobą potraw, które na pierwszy rzut oka całkiem się wykluczają, nie może przynieść ciekawych i, co ważne, smacznych efektów. Dowiadujemy się o tym na każdym kroku. Ogromne oddziaływanie na nasz smak miało niewątpliwie pojawienie się na rynku nieobecnych dotychczas w naszym kraju artykułów, a także otworzenie się na odmienne zwyczaje kulinarne. Dzięki temu choćby kombinacja egzotycznych owoców z mięsem raczej już nie zaskakuje. Ci, którzy rozsmakowali się w takich niespotykanych fuzjach aromatów często zaczynają swoje eksperymenty i na własną rękę poszukują jeszcze bardziej nietuzinkowych zestawień. Aby te jednakże przyniosły spodziewane skutki, wypada uprzednio zaopatrzyć się w odpowiednią wiedzę.

Food pairing – sztuka łączenia ze sobą smaków

Chcąc, aby nasze kulinarne przygody faktycznie stały się przyczyną uniesień i umożliwiały ujawnienie nowych smakowych wrażeń, wystarczy postępować zgodnie z normami przyjętymi w nowoczesnej sztuce kulinarnej. Te, oczywiście, są wyłącznie wytycznymi, o których należy pamiętać, by aromaty łączyły się w harmonijną, chociaż niebanalną całość. Najlepiej uczynimy, jeśli zainteresujemy się food pairingiem. Tym mianem określa się umiejętność zestawiania ze sobą smaków, które w ogólnym mniemaniu uważane są za kompletnie od siebie różne. Wszelkie wytyczne food pairingu są jednakże dokładnie przeanalizowane, a u ich podstaw leży głęboka wiedza z obszaru biochemii, dotyczącą zwłaszcza obecności danych substancji w wykorzystywanych produktach. Food pairing traktuje nie tylko o jedzeniu, ale także o napojach (w tym alkoholowych).

Food pairing polega na instynkcie i dużej fantazji

Do opanowania food pairingu wymagane są spora wyobraźnia i instynkt, jednakże to nie one okazują się kluczowe. W wyższym stopniu jest istotna znajomość zawartości najrozmaitszych substancji w komponentach potraw oraz tego, jak łączą się one z innymi składnikami. Toteż świetną decyzją będzie udział w warsztatach z food pairingu prowadzonych przez wykwalifikowanego szefa kuchni – zwłaszcza, że przekazanie elementarnej wiedzy trwa nie więcej niż kilkanaście godzin.

Siedziba firmy:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]