Malarstwo cyfrowe – jakich narzędzi potrzebujesz i gdzie znaleźć kurs?

Oferta kursu Adobe Photoshop w rozsądnej cenie. Sprawdź co dla Was mamy.

Sztuki wizualne nie pozostają w tyle i od lat starają się podążać drogą cyfrowego postępu. Umiejętność malowania tradycyjnymi sposobami teraz nie jest już wystarczająca, żeby znaleźć pracę w branży filmowej bądź gamingowej, bowiem te sektory rozrywki w procesie kreowania świata przedstawionego i postaci korzystają najczęściej z profesjonalnego oprogramowania komputerowego. Znając te realia wiele początkujących osób zaczynając swoją przygodę z rysunkiem z miejsca sięga po popularne programy, wykorzystywane na co dzień w malarstwie cyfrowym.

Digital painting – jakie programy można wykorzystać?

Istnieje kilka programów wykorzystanych obecnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa cyfrowego. Jednym z najstarszych z nich to Adobe Photoshop, który mimo iż służył w pierwszej kolejności jako software do obróbki fotografii, błyskawicznie został podstawowym oprogramowanie artystów i game devów. W wyniku sukcesu Photoshopa pojawiły się kolejne podobne programy, jak między innymi Krita, Corel Painter czy GIMP, w których dzięki wykorzystaniu najrozmaitszych cyfrowych pędzli można stworzyć dzieła niewiele różniące się od obrazów wykonanych farbami olejnymi, farbami akwarelowymi bądź gwaszem. Malarstwo cyfrowe daje artystom nieograniczoną wolność – twórca ma możliwość poprawiania nieudanych pociągnięć pędzla, jak również ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowych farb nie musisz nigdy uzupełniać!

Kurs malarstwa cyfrowego online – więcej niż tylko nauka podstaw funkcjonowania programu

Właściwie uczenie się malarstwa cyfrowego toczy się podobnie jak poznawanie tradycyjnych technik plastycznych. Rzecz jasna pierwsze próby można podjąć na własną rękę, lecz żeby dobrze rozwinąć swoje umiejętności, a jednocześnie poznać niezbędne triki używania pędzli oraz zaawansowane opcje oprogramowania, rekomendujemy wziąć udział w kursie opracowanym przez biegłego instruktora. Jeżeli w sąsiedztwie twojego zamieszkania nie działa szkoła rysunku, która prowadzi lekcje malarstwa cyfrowego, możesz wykupić dostęp do różnorodnych kursów Adobe Photoshop online. Zróżnicowanie technik jakie analizują takie kursy jest rozległe i uczą one dużo więcej niż tylko podstaw funkcjonowania oprogramowania. Ważne jest jednak, żeby postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online postawić na taki, który umożliwia użytkownikowi skontaktowanie się z autorem szkolenia.

Siedziba firmy:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]