Cechy i działanie aparatu ultradźwiękowego

Więcej o aparacie do terapii ultradźwiękowej

Ultradźwięki o częstotliwości od 1 do 3 megaherców są coraz częściej wykorzystywane przez fizjoterapeutów. Oczywiście nie dzieje się tak bez przyczyny, gdyż właściwie aplikowane ultradźwięki wywierają korzystny wpływ na nasze zdrowie. Stosuje się je do masażu tkanki mięśniowej, a wytwarzane za ich pomocą ciepło działa kojąco na tkankę nerwową. Dzięki temu masaż ultradźwiękami może być stosowany do redukowania napięcia mięśniowego, łagodzenia bólu i usprawnienia przepływu limfy. Wszystko to możliwe jest jednak tylko przy użyciu odpowiedniego aparatu do ultradźwięków.

Aparat ultradźwiękowego – charakterystyka

Jak już wspomnieliśmy, aparaty do ultradźwięków generują dźwięki o odpowiedniej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, stosowana od prawie stu lat, opiera się na 2 rodzajach efektów: termicznych i atermicznych. Te pierwsze polegają przede wszystkim na rozgrzaniu tkanek najbogatszych w kolagen – blizn, stawów, ścięgien oraz wiązadeł i znajdują zastosowanie w przygotowaniu organizmu do dużego wysiłku czy też przy leczeniu różnego rodzaju stanów zapalnych. Z kolei efekty atermiczne mają pozytywny wpływ na transfer płynów ustrojowych – zwłaszcza limfy.

Aparat do ultradźwięków – przenośny czy stacjonarny?

Istnieją dwa warianty aparatów do ultradźwięków – stacjonarne i przenośne. Przenośny aparat terapii ultradźwiękowej będzie najlepszym wyborem dla fizjoterapeutów, którzy dojeżdżają do pacjentów względnie podejmujących ich w kilku gabinetach. Jeżeli natomiast fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, gdzie przyjmuje znaczną ilość pacjentów – głównie w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia – lepszym zakupem będzie wydajniejszy i bardziej funkcjonalny stacjonarny aparat do ultradźwięków.

Siedziba firmy:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]