Cierpisz na starczowzroczność? Skuteczne leczenie presbiopii jest możliwe

Zobacz więcej informacji o korekcji starczowzroczności na https://voigtklinikaoka.pl/uslugi/leczenie-starczowzrocznosci/.

Presbiopia, inaczej starczowzroczność, to jeden z samoistnych procesów związanych bezpośrednio ze starością. Jej objawem jest pogorszenie widzenia w bliży, co w gruncie rzeczy uniemożliwia użycie telefonu komórkowego lub notebooka, czytanie czasopism, rozwiązywanie krzyżówek, a także realizowanie szeregu prostych czynności. Presbiopia jest rezultatem zaburzenia zdolności akomodacji oka albo jej zupełnej straty. Sposobem na poradzenie sobie z tym problemem może być zakładanie szkieł korekcyjnych, niemniej jednak wywołuje to komplikacje. Soczewki do bliży przeszkadzają w widzeniu dali, okulary progresywne są z reguły drogie, natomiast modele dwuogniskowe nie zawsze są komfortowe. Doskonałym wyjściem może okazać się więc zlikwidowanie presbiopii podczas zabiegu.

Korekcja starczowzroczności. Dlaczego jest konieczna?

Jak już nadmieniliśmy, leczenie presbiopii pozwala ustrzec się wielu przeszkód przy wykonywaniu niezbędnych, najłatwiejszych czynności. Ludzie mający to schorzenie (należy podkreślić, iż w niektórych przypadkach pierwsze symptomy starczowzroczności manifestują się zaraz po 40-tym roku życia) mają trudności z czytaniem bądź korzystaniem z komputera, jak również przemieszczaniem się komunikacją publiczną (kłopoty z korzystaniem z rozkładów jazdy) bądź dokonywaniem zakupów (w gruncie rzeczy uniemożliwia odczytanie ceny artykułu). Prócz tego, odwrotnie do miopii, starczowzroczność nie jest rekompensowana przez możliwość lepszego widzenia dalszych obiektów, a noszenie okularów bywa dla osób cierpiących na tę wadę niekomfortowe. Nie należy także zapominać, iż wada ta się stale pogłębia, a każde następujące dwa lata przynoszą najczęściej osłabienie widzenia o mniej więcej 0,25 dioptrii.

Korekcja starczowzroczności – jakie techniki są dostępne?

Oprócz korekty za pomocą szkieł korekcyjnych, rekomendowane jest także leczenie starczowzroczności z zastosowaniem lasera. Zapewniają one trwałe efekty i wykluczają konieczność zakładania szkieł korekcyjnych. Metody jak np. PRESBYMAX® są również drogą ku temu, aby w toku pojedynczego zabiegu całkiem usunąć wadę w obu oczach.

Siedziba firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]