Leczenie schorzeń narządu ruchu – urządzenia do fali uderzeniowej

fala uderzeniowa, urządzenia do fali uderzeniowej

Fala uderzeniowa to innowacyjna terapia, która pomaga wyleczyć dolegliwości różnego rodzaju. Jak jest używana i kiedy warto się na nią zdecydować?

Gdzie stosowana jest terapia falą uderzeniową?

Fala uderzeniowa jest w szerokim zakresie używana w rehabilitacji, ortopedii, medycynie sportowej, kosmetologii, a także wielu innych dziedzinach. Terapia falami uderzeniowymi przenika kilka centymetrów w głąb organizmu i oddziałuje bezpośrednio w miejscu objętym bólem. Fala uderzeniowa jest bezpieczna dla przylegających tkanek i charakteryzuje się wysoką efektywnością w walce z różnymi schorzeniami. Współczesne urządzenia do fali uderzeniowej niezwykle precyzyjnie aplikują impulsy, dzięki czemu terapia zapewnia nadzwyczaj dobre rezultaty. Urządzenia do fali uderzeniowej sprawdzą się m.in. w terapii chorób związanych z narządami ruchu, takich jak bóle kręgosłupa, tzw. łokieć tenisisty, kolano skoczka czy bóle nadgarstka. Aparat do fali uderzeniowej może być wykorzystywany w gabinetach lekarskich (np. u ortopedów), jak również przez fizjoterapeutów oraz kosmetologów.

Urządzenie do fali uderzeniowej – wysoka efektywność

Dostępne na rynku aparaty stosujące falę uderzeniową są wyposażone w dwa odrębne aplikatory oraz kanały, co pozwala na zastosowanie leczenia u dwóch osób równocześnie. Współczesny sprzęt wysyła falę radialną (ogólnego zastosowania) i falę akupunkturową (używaną w tzw. w punktach spustowych). Impulsy wysyłane do tkanek nieinwazyjnie pobudzają błony komórkowe oraz zakończenia nerwowe, co umożliwia zmniejszenie sygnałów bólowych u chorych skarżących się na dolegliwości układu mięśniowo-szkieletowego. Urządzenia do fali uderzeniowej przynosi ulgę w 70-80% przypadków.

Siedziba firmy:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]