Leczenie stożka rogówki – pozbądź się tej wady wzroku

Uzupełnij swoje wiadomości o Cross Linking Kraków.

Stożek rogówki to choroba, która niesłychanie ogranicza codzienne funkcjonowanie – pogarsza jakość widzenia i może być powodem kolejnych schorzeń oczu. W dzisiejszych klinikach okulistycznych lekarze potrafią jednak zaradzić tym problemom. Jak zatem powinno przebiegać leczenie stożka rogówki?

Stożek rogówki manifestuje się już w okolicy 30. roku życia

Rogówka to przezroczysty element oka, który mocno ogniskuje promienie świetlne. Mieści się przed tęczówką i jest słabo ukrwiona, jakkolwiek ma mnóstwo receptorów bólu. Mniej więcej w trzecim dziesięcioleciu życia może ulec deformacji polegającej na ścieńczeniu oraz uwypukleniu w środkowej części. Jest to następstwem nadwątlenia tkanki, która, wedle niektórych hipotez, ulega działaniu wolnych rodników. Stożek rogówki wywołuje astygmatyzm oraz miopię, przez co chory widzi zdecydowanie gorzej i staje się bardziej wyczulony na promienie słoneczne. Pacjenci uskarżają się także na podrażnienie oczu, niekiedy występuje też widzenie podwójne. Choroba ta nieraz współistnieje z innymi schorzeniami oczu, m.in. zapaleniem spojówek. Szczęśliwie obecnie możliwe jest efektywne leczenie stożka rogówki. Na wczesnym etapie choroba jest korygowana z wykorzystaniem szkieł korekcyjnych albo soczewek kontaktowych, po pewnym czasie jakkolwiek niezbędne jest przeprowadzenie zabiegu w klinice okulistycznej.

Leczenie stożka rogówki – metody wszczepienia pierścieni śródrogówkowych i cross linking

Korekcję stożka rogówki prowadzi się za pomocą przeróżnych technik. Obecnie najskuteczniejszym sposobem na poprawę ostrości widzenia jest wszczepienie pierścieni śródrogówkowych oraz cross linking. Współczesne kliniki okulistyczne podejmują się też korekty stożka rogówki za pomocą modelowania, tj. zabieg Topoguided. Bardzo dobre rezultaty przynoszą procedury korzystające z technologii mapowania rogówki, która pomaga osiągnąć regularną powierzchnię tkanki, a to z kolei umożliwia niwelowanie niezborności albo miopii za pomocą soczewek kontaktowych. Chorzy mogą też po kilku miesiącach zapisać się na zabieg laserowy, który całkiem eliminuje wadę wzroku.

Siedziba firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]