Leczenie wad wzroku – zabiegi z użyciem lasera

W tym miejscu odnajdziesz szczegółowe informacje na temat femtoLasik.

Korekcja laserowa wzroku to obecnie standardowa metoda korekty presbiopii, astygmatyzmu, hyperopii i myopii, jednak mało zainteresowanych jest świadomym tego, że zabiegi te są wykonywane przy pomocy rozmaitych technik.

Zabieg FemtoLASIK – bezbolesna, bezpieczna, a jednocześnie bezinwazyjna technika korekty wzroku

FemtoLASIK (nierzadko nazywany także All-Laser-LASIK) to całkiem bezpieczna, bezinwazyjna, a przy tym nie wywołująca bólu metoda korekty takich wad jak miopia (do -10 dioptrii), astygmatyzm (do 6 dioptrii), dalekowzroczność (do +4 dioptrii) i w indywidualnych przypadkach presbiopia. Sam zabieg nie jest długi – wykwalifikowany lekarz optometrysta jest w stanie przeprowadzić go w czasie poniżej dwudziestu minut. Atutem tej metody jest to, że pacjent niesłychanie szybko odzyskuje ostrość wzroku – w zasadzie w ciągu dnia po zabiegu może wznowić swoje codzienne czynności. Zabieg realizowany w 2 etapach i w przeciwieństwie do metody LASIK, tutaj rogówka nie jest nacinana przy użyciu mikrokeratomu. W trakcie zabiegu FemtoLASIK na początku za pomocą lasera femtosekundowego oddziela się płat rogówki o grubości około 0,1 mm, a w kolejnej fazie następuje formowanie rogówki z wykorzystaniem lasera excimerowego.

Innym wariantem zabiegu FemtoLASIK jest FemtoLASIK Topoguided, gdzie praca lasera excimerowego jest dostosowana do każdego pacjenta. Przed rozpoczęciem zabiegu przygotowuje się mapę rogówki i na jej podstawie koduje się poszczególne ruchy lasera. Ten wariant zabiegu wykonuje się u osób z hyperopią oraz astygmatyzmem, których układ optyczny znamionuje się niestandardowym kształtem.

Metody EBK i LASEK

Rzadziej stosowane sposoby korekty wad wzroku to między innymi:
LASEK – przeprowadzany jest u pacjentów, u których z przeróżnych względów nie jest możliwe wykorzystanie metody FemtoLASIK. W tej metodzie korekty wzroku płat nabłonka rogówki zdejmowany jest alkoholem, a nie laserem.
EBK, w którym po znieczuleniu gałki ocznej ściąga się z rogówki nabłonek (odbudowuje się on później naturalnie), a w następnej kolejności modeluje się rogówkę przy pomocy lasera excimerowego. EBK nazywana jest metodą powierzchniową, ponieważ wiązka lasera nie dochodzi w głębsze warstwy rogówki. Metodę tę można jednak wykorzystać tylko do korekcji mniejszych wad wzroku.

Siedziba firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]