Masz problemy rodzinne? Terapia małżeńska może Ci pomóc

Terapia małżeńska UK - zajrzyj na psychoterapia-uk.pl/index.php/services/terapia-par/, aby leczyć się efektywnie z właściwym specjalistą!

Każda para może popaść w rozmaite kryzysy. Całe szczęście aktualnie można się z nimi uporać naprawdę skutecznie. Idealnym wyjściem okazuje się być terapia małżeńska prowadzona przez doświadczonego i wykwalifikowanego psychoterapeutę.

Terapia małżeńska – w jakich sytuacjach jest pomocna?

Do terapeuty zgłaszają się pary borykające się z przeróżnymi trudnościami. Fachowiec pomaga pokonać kryzysy związane z niedochowaniem wierności jednego z małżonków, jak również pomoże w razie uzależnienia, chociaż w takich sytuacjach nierzadko potrzebne będzie też specjalistyczne leczenie pacjenta. Psycholog okaże się być wsparciem w okresie problemów zdrowotnych małżonków czy ich dzieci. Jest nieoceniony w momencie, gdy między partnerami pojawiają się konflikty, których nie potrafią przezwyciężyć sami. Wzięcie udziału w terapii małżeńskiej pomoże także pokonać problemy i scementować związek. Lepsza staje się zdolność porozumiewania się między małżonkami – dzięku czemu ich małżeństwo rozkwita, a nie tkwi w miejscu. Psychoterapeuta uświadamia partnerom jakie mają oczekiwania oraz potrzeby. Podkreśla on, że związek to nie tylko czerpanie korzyści, ale przede wszystkim oferowanie czegoś od siebie. Pomoc terapeuty sprawia, że możliwe staje się zidentyfikowanie przyczyn , które legły u podstaw partnerskich kłopotów. Małżeństwo, które odbyło terapię małżeńską posiada umiejętności potrzebne do tego, by świetnie radzić sobie z kłopotami w następnych latach.

Terapia małżeńska – co wówczas, gdy mieszkamy na Wyspach Brytyjskich?

Emigracja z Polski, która dotarła do Wielkiej Brytanii spowodowała, że dzisiaj bez większych problemów wyszukamy polskiego psychologa także na brytyjskiej ziemi. Mówienie po polsku ułatwia proces terapii oraz zwiększa komfort pary, która zdecydowała się na wsparcie specjalisty. Także na emigracji warto powalczyć o własne małżeństwo, które w wielu wypadkach właśnie po wyjechaniu z kraju zaczyna walczyć z najróżniejszymi trudnościami. Trzeba wiedzieć, że terapia to nie coś, czego należy się wstydzić, a na skutek niej związek jest w stanie wejść na zupełnie nowe tory. Rozejście się to zawsze ostateczność.

Siedziba firmy:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339