Oczyszczacze powietrza – dowiedz się jak działają?

Mieszkańcy miast pomału zdają sobie sprawę z tego, jak istotne dla zdrowia i samopoczucia jest utrzymanie czystości powietrza. Wraz z nim wdychamy różnego typu zanieczyszczenia przemysłowe i substancje uczulające: spaliny pojazdów, pyłki kwiatów, dym tytoniowy, kurz czy wirusy i mikroorganizmy. Jak zatem wykonać oczyszczanie powietrza w mieszkaniu czy miejscu pracy?

Oczyszczacze powietrza – co usuną?

W dzisiejszych czasach najodpowiedniejszym wyjściem jest nabycie do mieszkania oczyszczacza powietrza. To urządzenie upora się zarówno z z zanieczyszczeniami biologicznymi i cząsteczkowymi, jak i kurzami. Efektywność oczyszczaczy powietrza oblicza się określając minimalną wielkość cząsteczki zanieczyszczenia, która będzie wyłapana w ich filtrze. Oczyszczacze o wysokiej wydajności, posiadające tzw. filtry HEPA, zatrzymują niemalże wszystkie cząsteczki o wielkości 0,3 mikrometra. Niemniej jednak oczyszczanie powietrza z odpowiednim urządzeniem może być jeszcze skuteczniejsze.

Airdog a inne oczyszczacze powietrza

Nowatorskie oczyszczacze powietrza Airdog korzystają z opatentowanej technologii Ionic Wind Technology, która gwarantuje wysoki poziom filtracji. Wychwytują one nawet drobiny o wielkości 0,0145 mikronów, co usuwa pyły zawieszone PM2.5 i PM10, dym tytoniowy czy sadzę. Urządzenie Airdog X5 skutecznie i szybko zatrzymuje też wirusa grypy, co zaświadczają przeprowadzone badania. Atutem oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich konstrukcja, która przyczynia się do zmniejszenia kosztów eksploatacji. Nie ma konieczności cyklicznej wymiany wykonanych z papieru, jednorazowych filtrów HEPA – kasetę filtracyjną i filtr wstępny można opłukać, a jonizator plazmowy wystarczy wyczyścić suchą gąbką. Te oczyszczacze powietrza pracują cicho, są łatwe w obsłudze i energooszczędne.