Podstawowe informacje o leczeniu witaminą C

Wlewy dożylne z witaminy C stają się w ostatnim czasie coraz popularniejsze. Rosnące zainteresowanie tą procedurą bierze się głównie stąd, iż witamina C jest jednym ze związków niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu (przede wszystkim układu immunologicznego), a przy tym nie potrafimy wytwarzać jej samodzielnie. Musimy więc uzupełnić ją inaczej – w codziennych posiłkach lub poprzez specjalnie skomponowane suplementy. Te ostatnie najsilniej działają, jeśli zaaplikujemy witaminę C dożylnie – w niektórych sytuacjach może to mieć ogromne znaczenie.

Wlewy witaminy C – użycia

Wiele ludzi uważa, że wlewy witaminy C może pomóc w leczeniu rozmaitych dolegliwości. Wielu pacjentów decyduje się na leczenie witaminą C po zdiagnozowaniu takich schorzeń jak zapalenie, stawów borelioza czy choroby autoimmunologiczne. Nie brak również głosów twierdzących, iż ta metoda może przynieść bardzo pozytywne efekty, jeśli idzie o poprawę wyglądu i kondycji skóry – ma ją dogłębnie odżywiać i odmładzać, powodując w ten sposób szybszą odnowę, a także usuwać zmiany skórne i przyspieszać gojenie.

Wlewy z witaminy C – o czym trzeba pamiętać?

Wlewy wlewy z witaminy c, tak jak każda inna metoda leczenia, niosą ze sobą pewne ryzyko. Dlatego nie wolno decydować się na nie bez omówienia procedury z lekarzem. W pierwszej kolejności musimy upewnić się, że wlewy witaminowe nie zagrożą naszemu zdrowiu – jest to szczególnie istotne w przypadku pacjentów onkologicznych, diabetyków i innych osób z niewydolnością układu odpornościowego. Dożylne wlewy witaminy C należy przeprowadzać w klinikach specjalizujących się w leczeniu przy użyciu witamin, gwarantujących obecność doktora podczas procedury.