Zwyrodnienie plamki żółtej – leczenie jest możliwe!

amd kraków, leczenie zwyrodnienia plamki żółtej

AMD, czyli zwyrodnienie plamki żółtej, to choroba wzroku, która rozwija się u osób w starszym wieku i w znacznym stopniu redukuje jakość widzenia. Współcześnie biegli okuliści oferują innowacyjne metody korekty wzroku tej przypadłości. Zabieg AMD jest drogą do przywrócenia komfortu życia.

Uzależnienie od tytoniu i inne prawdopodobne przyczyny AMD

Plamka żółta to element siatkówki gałki ocznej charakteryzujący się najwyższym zagęszczeniem światłoczułych czopków – to za jej sprawą nasz wzrok jest wyraźny. AMD jest chorobą, która manifestuje się poprzez obniżenie się ostrości wzroku oraz zaburzenie obrazu. Odróżniamy postać mokrą oraz suchą tej schorzenia. Z AMD borykają się przede wszystkim osoby po 50. roku życia, natomiast etiologia schorzenia nie została wciąż w pełni poznana. Przypuszcza się jakkolwiek, iż przyczyną zwyrodnienia plamki żółtej może być niezdrowy tryb życia – m. in. nadwaga, palenie papierosów czy długotrwała ekspozycja na promieniowanie UV. Wpływ mogą mieć też uwarunkowania genetyczne, a także pozostałe choroby występujące równolegle, takie jak cukrzyca lub hipertensja. Współczesna medycyna opracowała szczęśliwie skuteczne techniki leczące tę dolegliwość. Leczenie AMD jest wykonywane za pomocą zaawansowanego technicznie nanosekundowego lasera 3 generacji. Zabieg 2RT działa skutecznie na postać suchą AMD.

Leczenie AMD – czy jest bolesne?

Laser oddziałuje na zmienione komórki gałki ocznej przy tym nie naruszając receptorów siatkówki. Zabieg ten jest bezpieczny, a więc może być przeprowadzany u wielu grup chorych zagrożonych uszkodzeniem albo potencjalną utratą wzroku. Metoda laserowa aktywuje komórki do odtwarzania się i ogranicza procesy zwyrodnieniowe. Terapia 2RT poprawia metabolizm siatkówki oraz jakość widzenia. Leczenie AMD nie jest uciążliwe – jest bezbolesne. Praca lasera nanosekundowego 2RT trwa zaledwie kilka minut, a przed rozpoczęciem zabiegu gałka oczna znieczulana jest miejscowo.

Siedziba firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]