Kompleksowy skład książek

Sprawdź, kto oferuje skład książek

Dawniej odpowiadał za to zecer, aktualnie jest przeprowadzany na komputerach. Skład książek nie jest już zadaniem tak długotrwałym, ale wciąż wymaga dużej precyzji, znajomości wielu reguł oraz szerokich umiejętności. Na czym dokładne polega? Jakim osobom zlecić takie zlecenia?

Oprogramowanie do składu książek

Na rynku znajdziemy mnóstwo oprogramowania pozwalających na profesjonalny skład książek lub innych publikacji. Szczególnym uznaniem szczyci się na pewno Adobe InDesign, z którego korzysta większość specjalistów DTP. Trochę rzadziej stosowany okazuje się zaś QuarkXPress. Obydwie aplikacje to oprogramowanie płatne, ale dostępna jest również bezpłatna opcja – Scribus.

Jaki powinien być skład książek?

Skład książek powinien uczynić tekst jak najbardziej czytelnym – nieodpowiednio złożony materiał szybko zmęczy odbiorcę, przez co ten nie zapozna się z nim do końca. Istotne okazują się także względy estetyczne – książka powinna dobrze wyglądać. Ogromne znaczenie ma poza tym to, jak treść współgra z pozostałą zawartością stronicy – obrazami czy dekoracjami.

Kto zleca skład książek

Po podobne usługi często sięgają wydawcy gazet lub innych publikacji – zwłaszcza, kiedy są to niewielkie przedsiębiorstwa i nie zatrudniają swoich specjalistów. Popularność składu książek zwiększa się też z uwagi na zainteresowanie self-publishingiem.

Komu zlecić skład książek?

Dobrym wyjściem okaże się zlecenie tego agencji marketingowej – takie przedsiębiorstwa korzystają ze odpowiednich programów, przez co zyskamy gwarancję, że ostateczny efekt spełni nasze potrzeby.

Siedziba firmy:
Pracownia Register
ul. Murarska 3c lok. 8
31-311 Kraków

Tel.: +48 12 265 85 50
Mob.: +48 503 342 656
E-mail: [email protected]