Optymalizacja stron internetowych – najważniejsze, co musisz wiedzieć

Założenie strony internetowej to nie wszystko. Istotne jest, aby była ona jak najczęściej odwiedzana przez internautów. Ale co można zrobić, by nasz portal cieszył się zainteresowaniem? W tym pomocna jest optymalizacja.

Na czym polega optymalizacja strony internetowej?

Optymalizacja polega na poprawieniu kodu oraz zawartości strony. Właściwie wykonana optymalizacja wpłynie na lepsze indeksowanie strony przez roboty sieciowe, co sprawi, że zajmie ona wyższą pozycję w wynikach zwracanych przez wyszukiwarkę.

Jakie elementy podlegają optymalizacji ?

Właściwie wykonana optymalizacja – oprócz kodu strony – obejmuje także zamieszczone na niej artykuły i grafikę. Optymalizację kodu przeprowadza się pod kątem: przyspieszenia wyświetlania, zgodności ze standardami W3C oraz wyszukiwania przez wyszukiwarki . Treść powinna być zgodna z tytułem strony. Dobrze, jeżeli na stronie znaleźć można słowa kluczowe, nie powinno być ich jednak zbyt wiele. Dokonując optymalizacji grafiki trzeba zwrócić uwagę na objętość plików oraz typ użytej kompresji. Oprócz tego zoptymalizowane mogą być same słowa kluczowe oraz linki zamieszczone na stronie.
Rzetelnie przeprowadzona optymalizacja strony internetowej pomaga w osiąganiu dobrych wyników wyszukiwania i zwiększa popularność portalu. Optymalizując stronę należy pamiętać o tym, że przede wszystkim musi być ona łatwo dostępna dla użytkowników.