Kto może uprawiać trekking?

Więcej szczegółów o trekkingi Himalaje uzyskasz tutaj

Chodzenie po wysokich górach utożsamiamy zwłaszcza z naprawdę doświadczonymi alpinistami. Jednak do trekkingów niepotrzebne są zwykle specjalistyczne kwalifikacje – w różnych górach poprowadzono bowiem szlaki, z jakimi poradzi sobie każdy miłośnik gór – jeśli oczywiście będzie wyposażony w właściwe sprzęty, czyli kijki gwarantujące przyczepność na nierównych nawierzchniach oraz buty z przyczepną podeszwą. Na najniebezpieczniejszych odcinkach potrzebna będzie również pomoc sprawdzonego instruktora, który pokaże, jak korzystać z opcjonalnego, zapewniającego ochronę sprzętu. Kiedy jednak okaże się on niezbędny? W których miejscach najczęściej organizowane są trekkingi?

Narzędzia do trekkingu

Trekkingi są niekiedy prowadzone w naprawdę technicznym obszarze, co powoduje, iż niezbędne stają się akcesoria ułatwiające pokonanie szlaku. Najważniejszymi wśród nich są niewątpliwie raki, które zapewnią przyczepność nawet na śliskich szlakach – a na wielu szczytach spotkać je możemy również podczas upałów. Na wysokich podejściach pomocny okazuje się także czekan. Do obsługi obu akcesoriów potrzebne będą odpowiednie umiejętności – dlatego nieobyci turyści na trekkingi muszą udać się razem z instruktorem, który powie im, jak bezpiecznie przejść trasę.

Najczęściej wybierane trasy na trekkingi

Trekkingi umożliwiają zwiedzenie najbardziej interesujących miejsc na świecie, które zazwyczaj są nieosiągalne dla większości turystów. Najchętniej prowadzone są w wysokich górach – krajowi turyści często wybierają pobliskie Tatry, a także do Włoch czy na norweskie fiordy. Dużym uznaniem w gronie fanów trekkingu cieszy się też Kilimandżaro oraz Andy w Peru. Turyści, którzy mają już jakieś umiejętności w wędrówkach po górach mogą zaś udać się w Himalaje – trekkingi odbywają się tam m. in. u podnóża Annapurny oraz K2.

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]