Marzysz o trekkingu w Himalajach? Znajdź firmę planującą takie wyjazdy

Co powinno się wiedzieć o Himalaje wycieczka?

Himalaje razem ze zlokalizowanym w sąsiedztwie pasmem Karakorum to góry owiane prawdziwą legendą. Oddziałuje na to dużo elementów – w głównej mierze fakt, iż są to najwyższe łańcuchy górskie na świecie i to oczywiście w tym miejscu leżą wszystkie ośmiotysięczniki. Trzeba napomknąć też o ekstremalnej trudności poszczególnych szczytów i tym, że to właśnie te góry są polem zmagań najlepszych wspinaczy z całego globu. Nie zadziwia nas zatem zainteresowanie, jakie budzą wyprawy w Himalaje również pośród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – nie organizuj go samodzielnie

Na wstępie warto zaznaczyć, że jeśli chodzi o trekking, Karakorum i Himalaje są najtrudniejszymi łańcuchami – nawet, gdy wyprawa nie dotyczy wejścia na dany wierzchołek. Trudności powoduje także samo zaplanowanie podróży – kupno biletów lotniczych czy otrzymanie pozwolenia i wizy. Tym samym najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firm organizujących wyjazdy w wysokie góry. Kolejnym atutem jest piecza profesjonalnych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), co zagwarantuje, że trekking w Himalajach będzie bezpieczny także dla osób, nie posiadających doświadczenia w poruszaniu się na tych wysokościach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla zawodowców

Z jasnych przyczyn osoby pierwszy raz przybywające w Himalaje lub Karakorum z rzadka decydują się na zdobywanie ośmiotysięczników. Nie oznacza to jednakże, iż te masywy staną się ich niespełnionym marzeniem, ponieważ częstokroć aranżowane są trekkingi wokół takich szczytów jak Annapurna, Manaslu czy Everest. Na biorących udział w tych trekkingach czeka nie tylko okazja do przezwyciężenia swoich słabości, ale także możliwość przyjrzenia się powszedniemu życiu obywateli Nepalu oraz podziwianie nieporównywalnie pięknych krajobrazów, jak , przykładowo, lodowiec Khumbu u stóp Everestu.

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]