Szlaki trekkingowe w Dolomitach

Więcej informacji o Dolomity trekking.

Entuzjaści aktywnego wypoczynku zapewne znają na pamięć większość tras trekkingowych w Polsce, które zlokalizowane są w Karkonoszach, w Bieszczadach oraz w Tatrach. Naturalnie są one porywające, lecz osoby, które często uprawiają ten typ sportu po jakimś czasie chcą poczuć znowu ekscytację płynącą z wycieczek po mało znanym zakątku świata. Dlaczego zatem ograniczać się tylko do marszrut w Polsce, jeśli można zachwycać się porywającymi widokami we włoskich Dolomitach?

Dolomity – wytyczono w nich również bezpieczne szlaki

Dolomity, a więc pasmo górskie położone w całości w północno-wschodniej części Włoch, wyróżniają się znaczną ilością baszt skalnych, stromych turni oraz ostrych grani, które w czasie dnia pod wpływem promieni słonecznych zmieniają swój kolor. Jest to również jedno z najurodziwszych pasm górskich starego kontynentu (o ile nie świata!), nic więc dziwnego, że w 2009 r. wpisano je do spisu światowego dziedzictwa UNESCO. Pomimo tego, iż w górach tych występują dość spadziste stoki, kilkudziesięciometrowe pionowe skalne ściany i wiele urwisk, wytyczono w nich też dużo łatwiejszych szlaków, z którymi poradzi sobie większość osób mających jakieś doświadczenie w trekkingu.

Trekking we włoskich Dolomitach dla zaawansowanych i początkujących turystów

Niedoświadczonych entuzjastów trekkingu z pewnością zachwyci przejście przez Dolomity po via ferratach, czyli po szlakach turystycznych wyposażonych w stalowe liny asekuracyjne. Harmonogram wypraw tego typu jest tak skonstruowany, żeby ich uczestnicy mieli czas na szkolenie z reguł asekuracji oraz metod poruszania się po takiej trasie. Bardziej obeznani z górami i wyróżniający się dobrym przygotowaniem fizycznym turyści będą zachwyceni przejściem po trasie na Brencie, najatrakcyjniejszego pasma górskiego Dolomitów. Wycieczka ta jest dla większości turystów bardzo wyczerpująca, lecz jej uczestnicy z pewnością jej będą oo niej pamiętać do końca życia. W Dolomitach można spędzić także ciekawie zimowe miesiące, przemierzając mniej strome tereny na rakietach. Tak można zachwycać się między innymi widokiem na grupę Dolomiti di Sesto i szczyt Averau.

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]