Tatry, Karpaty, Himalaje – trekkingi o różnych stopniach trudności

trekkingi

Górskie wyprawy mogą przybierać rozmaite postaci. Od powolnych spacerów po łatwych szlakach w bezpośrednim sąsiedztwie schronisk turystycznych, przez całodniowe, piesze wędrówki po szlakach klasyfikowanych wyżej na skali trudności, aż po rygorystyczne trekkingi. Aby podjąć się tych ostatnich, konieczne jest doświadczenie w przemieszczaniu się po górach (po oznaczonych trasach, jak i poza nimi), minimum dobra sprawność fizyczna, jak również umiejętność obsługiwania sprzętu turystycznego i wspinaczkowego. Niemniej jednak za nieraz ogromny nakład pracy otrzymujemy możliwość kontaktu z dziką przyrodą i podziwiania nieziemskich widoków.

Trekkingi – dopasuj stosowny stopień trudności do swojego doświadczenia

Poziom trudności jest zależny od terytorium, przez które przebiegają trekkingi. Eksperci wymieniają 3 poziomy trudności wycieczek w tereny górzyste. W trekkingach pierwszego stopnia wziąć udział mogą wszyscy, którzy dysponują , a ich zdrowie nie jest przeszkodą do zwiększonej aktywności. Drugi poziom trudności wymaga lepszej kondycji i przynajmniej elementarnej praktyki w górach – chociażby w polskich Tatrach. Ostatni stopień to wycieczki dla osób z najlepszą kondycją fizyczną, znajomością charakteru wysokich gór i potrafiących obsługiwać sprzęt, jak również przyzwyczajonych do trudnych warunków obozowania w czasie długiej wędrówki.

Gdzie organizuje się najlepsze trekkingi?

Trekkingi można uprawiać we wszystkich górach. W naszym kraju entuzjaści tego rodzaju aktywności bardzo cenią sobie trasy w Tatrach. Jeżeli zaś chodzi o inne góry Europy, ogromnym powodzeniem cieszą się Karpaty Wschodnie, graniczące z Azją Ural i Kaukaz, Góry Przeklęte na Bałkanach, a także Alpy. Jednostki najbardziej obeznane w trekkingu mogą natomiast spróbować swoich sił podczas wycieczki w Karakorum, Himalajach bądź Andach.

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]