Wycieczka na Kilimandżaro dla pasjonatów górskich trekkingów

Więcej na temat Kilimandżaro wyprawa na www.exploruj.pl.

Wspinaczka na wierzchołki gór to fantazja wielu podróżników, którzy lubią nietuzinkowe wyzwania. Niezatartych przeżyć bez wątpienia dostarczy wyprawa na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – dlaczego warto w niej uczestniczyć?

Położona w Tanzanii góra Kilimandżaro jest dominującym szczytem Afryki – osiąga nieomal 6000 m n.p.m. Turystów zachęcają głównie przepiękne widoki, kurczące się już lodowce, a także możliwość zobaczenia wyjątkowych zwierząt w ich rzeczywistym środowisku. W skład masywu wchodzą trzy góry będące śladem po wulkanach – Mawenzi, Shira i Uhuru. Wycieczka na najwyższy afrykański szczyt wymaga odpowiedniego przygotowania – ze względu na dużą wysokość realne jest ryzyko rozwinięcia się choroby wysokościowej, natomiast kapryśna pogoda powoduje, iż zdobycie masywu stanowi dla turystów duże wyzwanie. Osoby chcące uczestniczyć w wyprawie muszą cechować się znakomitą kondycją psychiczną i fizyczną, które pozwolą na marsz przez około 7 do 9 godzin na przestrzeni wielu dni.

Co należy wiedzieć przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W okresie przygotowywania się do wyprawy na Kilimandżaro trzeba wykonać obowiązkowe szczepienie przeciw żółtej gorączce, dzięki czemu otrzymamy tzw. Żółtą Książeczkę. Przed podróżą należy także zakupić leki działające przeciwmalaryczne. Przed rozwojem choroby ochroni również odpowiednia profilaktyka – stosowanie preparatów odstręczających owady, a także korzystanie z odzieży zakrywającej ramiona i nogi. A jak uniknąć rozwoju choroby wysokościowej? Wejście na wierzchołek Kilimandżaro należy poprzedzić odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przyzwyczai organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]