Wyprawy górskie – gdzie warto wyjechać?

Tu poznasz bezkonkurencyjną ofertę wypraw w góry

Szczyty górskie od niepamiętnych czasów fascynowały ludzi. Pociąga nas ich metafizyka, porywające widoki, możliwość stawiania sobie wyzwań, a także aspekt sportowy związany ze zdobywaniem kolejnych szczytów i przemierzaniu trudnych technicznie tras. Nic zatem dziwnego, że turystyka górska, trekkingi czy wspinaczka od dłuższego czasu cieszą się nieprzerwanym powodzeniem. Wielostopniowy poziom trudności poszczególnych tras sprawia, że każdy – także absolutny nowicjusz – znajdzie w górach coś dla siebie. Problemów może jednakżeprzysporzyć samo przygotowanie wyprawy.

Przygotowanie zagranicznej wyprawy górskiej

Wspomniane komplikacje mogą stać się wyjątkowo uciążliwe w przypadku wyprawy mającej miejsce w zagranicznych pasmach górskich – głównie tych bardzo oddalonych od Polski. W takich wypadkach rekomenduje się skorzystać z usług firm w profesjonalny sposób organizujących wyjazdy dla himalaistów. To, iż wyjazdy te nadzoruje je doświadczony przewodnik, nie znaczy jednakże, że każdy może w nich uczestniczyć. Zależnie od szczebla trudności danej wyprawy, konieczne jest doświadczenie nabyte w wysokich górach – od stopnia podstawowego do bardzo zaawansowanego.

Wyprawy górskie – najczęściej wybierane destynacje podróży

Ogromną popularnością wśród zwolenników wypraw górskich cieszą się oczywiście Karakorum i Himalaje, jednakże z uwagi na wysoki stopień trudności i spore koszty większość sympatyków trekkingów nie decyduje się na te rejony. Zdecydowanie tańsze są wyprawy górskie w Alpy i wschodnie Karpaty, jak również te skupiające się na osiąganiu wierzchołków gór Kaukazu na czele z Kazbekiem oraz Uralu. Poza tym rodzime firmy organizują także wyprawy w Andy (Ameryka Południowa) i w góry na Alasce (Ameryka Północna).

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]