Kabel koncentryczny – co to jest i do czego służy?

Więcej o kablu koncentrycznym na https://www.telmor.pl/Produkty/Kable-telekomunikacyjne/Kable-koncentryczne.

W zdecydowanej większości mieszkań dostrzec można odbiornik telewizyjny. Znaczna część z nas lubi raz na jakiś czas obejrzeć porywający film lub profesjonalnie przygotowany serwis mający charakter informacyjny. By jednak odbieranie programów było możliwe, konieczne jest zamontowanie właściwego podłączenia. Stosuje się do tego celu na przykład kable koncentryczne, które aktualnie kupimy bez problemu w sklepach mających w swojej ofercie elementy do odbioru telewizji.

Kabel koncentryczny – podstawowe parametry

W sklepach znaleźć można obecnie przeróżne kable koncentryczne, które wyróżniają się nieco innymi właściwościami. Elementarny podział wyróżnia kable koncentryczne zewnętrzne oraz wewnętrzne. Każdy kto potrzebuje kabel koncentryczny z całą pewnością musi zwrócić uwagę na jego istotne właściwości. Znaczenie mają dopasowanie i tłumienie, które gwarantuje odbiór telewizji na doskonałym poziomie. Dobrym wyborem są kable wykonane w technologii Tri–Shield. Jej wykorzystanie sprawia, że kabel odznacza się klasą „A” ekranowania i chroni sygnał przed zakłóceniami z zewnątrz, które mogą znacząco zmniejszać jakość odbioru. Kable koncentryczne przodujących producentów świetnie sprawdzają się nie tylko w modernizacji, ale też przy rozbudowie sieci kablowych zarówno niewielkich, jak i naprawdę popularnych operatorów. Znaczna część kabli koncentrycznych wyprodukowana jest zgodnie z wyśrubowanymi rygorami produkcji. Dzięki temu odchyły parametrów w przypadku takich kabli są nieznaczne bądź nie ma ich wcale.

Kabel koncentryczny – jakiego typu elementów używa się do jego wyprodukowania?

Kable koncentryczne to najczęściej kompozycja elementów różnego rodzaju. Zazwyczaj rdzeń produkowany jest z miedzi. Miedź jest materiałem bardzo trwałym, który nie traci swoich właściwości nawet po długim czasie używania. Jeśli idzie o kable , które przeznaczone są do stosowania w warunkach zewnętrznych, do wyprodukowania płaszcza wykorzystywane są materiały niepodatne na wpływ niekorzystnych czynników pogodowych.

Siedziba firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]