Kable RTV i internetowe

Znajdź kable RTV

Bez odpowiednich sieci nie moglibyśmy odbierać impulsu TV lub internetowego. Jak nietrudno się domyślić, najistotniejszymi ich elementami są kable RTV. To za ich pomocą możliwe będzie przesłanie danych do poszczególnych hubów oraz wtyczek. Ze względu na fakt, jak są one istotne, firmy montujące sieci starannie dobierają wykorzystywane przez siebie przewody. Ich wybór potrafi okazać się przyczyną poważnych problemów – wszak zależnie od warunków musimy wykorzystać odmienne przewody. Ważna jest też ich niezawodność, gdyż instalacje powinny posłużyć przez minimum kilkanaście lat eksploatacji. Jak więc kupować kable RTV? Które ich typy wyróżniamy?

Przykłady użycia kabli RTV

Najchętniej stosowanym rodzajem kabli RTV są przewody światłowodowe – za ich pomocą transmituje się sygnały internetowe, TV czy telefoniczne. Jak łatwo się domyślić, kable światłowodowe jako nośnik informacji stosują światło, które przesyłane jest po właściwie przystosowanym do tego włóknie szklanym. Oprócz tego wykorzystywane są także przewody koncentryczne, które stosuje się zazwyczaj do transmisji impulsów o niskiej mocy. Tego typu kable stosowane są przede wszystkim do dostarczenia danych bezpośrednio do abonentów.

Kable RTV – jak wybrać?

Jak już wspomnieliśmy, wybór kabli RTV nie jest prosty. Z tego powodu firmy montujące tego typu instalacje najczęściej decydują się na współpracę z doświadczonymi sklepami. Dobierając kable RTV od takiego dostawcy zyskujemy gwarancję, że złożona z nich instalacja będzie zawsze niezawodna. Warto postawić na ten sklep, który samodzielnie wytwarza sprzedawane przez niego kable RTV. Ważne okazuje się także to, czy firma dostarczająca kable RTV udziela możliwości reklamacji oraz oferuje porady w przypadku problemów – przecież to producent powinien najlepiej znać swoje kable i zawsze wypracować rozwiązanie, które ułatwi wykonanie funkcjonalnej instalacji.

Siedziba firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]