Multiswitch kaskadowy – niezbędny w każdej sieci

Znajdź multiswitch kaskadowy na www.telmor.pl/Produkty/Multiswitche-optyka-multiswitchowa/Multiswitche-PREMU.

Instalacje telekomunikacyjne znajdziemy prawie we wszystkich obiektach. O tym, czy konkretna instalacja jest funkcjonalna, decyduje wiele cech. Powinna oczywiście być bezpieczna oraz gwarantować wysoką czytelność transmitowanych danych, ale równie istotna okazuje się możliwość łatwego jej skalowania. Zrobienie kolejnych przyłączy nie powinno być związane z koniecznością przeprowadzenia złożonych prac – w wyniku tego wszyscy abonenci nie mogliby przecież przez pewien czas połączyć się z siecią. Na szczęście dostępne są urządzenia, z którymi powiększenie sieci będzie łatwe oraz nieuciążliwe dla jej użytkowników – chodzi o multiswitche kaskadowe, których wykorzystanie od niedawna określone jest prawem.

Jak jest zbudowany multiswitch kaskadowy?

Multiswitch kaskadowy umożliwia bezproblemowe poszerzenie sieci. Jest to boks z umieszczonymi na bokach gniazdami i złączami, do jakich podłączane są przewody. Jeżeli konieczne będzie poszerzenie sieci – na przykład wówczas, gdy nowy abonent wykupił usługę – musimy jedynie umieścić kolejny przewód. Multiswitch kaskadowy może mieć najróżniejsze ilości wyjść dla abonentów – najmniejsze urządzenia tego rodzaju posiadają 8 wtyczek, ale u dostawców dostępne są także multiswitche kaskadowe z szesnastoma, dwudziestoma czterema czy trzydziestoma dwoma wyjściami.

Cechy multiswitcha kaskadowego

Jak łatwo się domyślić, przy doborze multiswitcha kaskadowego najważniejsza będzie rzecz jasna liczba gniazd – dla małych obiektów nie musi przekraczać 8, lecz w większych obiektach trzeba oczywiście zastosować urządzenia o większej liczbie gniazd. Bardzo istotna okazuje się także separacja pomiędzy wejściami a złączami – w ogromnej mierze wpływa wszak na czytelność danych. Najlepsze multiswitche kaskadowe posiadają separację na poziomie trzydzieści decybeli. Jest to ważne w szczególności w instalacjach kablowych niektórych dostawców cyfrowych.

Siedziba firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]