Nadajnik optyczny do transmisji danych

Dowiedz się, gdzie zamówić nadajnik optyczny

Ze względu na fakt, iż prawie wszyscy korzystamy z instalacji telekomunikacyjnych, muszą one w dzisiejszych czasach okazać się bardzo bezpieczne. Nie może zatem zaskakiwać, że elementy wykorzystywane przez ekipy telekomunikacyjne są wysokiej klasy – tylko tak osiągalne będzie zamontowanie absolutnie niezawodnej instalacji. Najistotniejszymi częściami są oczywiście przewody, jednak – jak nietrudno stwierdzić – bez innych elementów właściwe działanie instalacji nie jest możliwe. Innymi istotnymi częściami instalacji RTV są między innymi nadajniki optyczne, które generują wiązki lasera przekazywane następnie za pomocą światłowodów.

Zastosowanie nadajników optycznych

Jak przed momentem nadmieniliśmy, nadajnik optyczny to ważny podzespół każdej instalacji optycznej. Jest on trzecim podzespołem konstrukcji po nadawcy informacji i koderze. Zaszyfrowane dane są tak przekazywane przewodami, zaś potem odbierane przez dekoder, aby dotrzeć do końcowego abonenta. Nadajnik optyczny emituje światło, które wyróżnia się małym zniekształceniem informacji oraz niezawodnością – z tego względu niemal absolutnie zastąpił już pozostałe rozwiązania.

Bezpieczne nadajniki optyczne

Żeby instalacja była wydajna oraz niezawodna, do jej zamontowania powinniśmy zastosować jedynie podzespoły najwyższej klasy. Nadajnik optyczny ze względu na ważną funkcję powinien działać we wszystkich sytuacjach – dlatego o tym, gdzie go kupić należy wiedzieć już w czasie planowania instalacji. Przedsiębiorstwom zajmującym się fachowym montażem instalacji zaleca się wybór jedynie doświadczonych dostawców, a jeszcze korzystniejszym rozwiązaniem będzie zakup nadajników optycznych od producenta, bowiem ci oferowane przez nich nadajniki obejmują gwarancją, a w przypadku problemów w czasie instalacji – są w stanie zapewnić rzetelne doradztwo klientom z całej Polski.

Siedziba firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]