Skrzynka telekomunikacyjna – bezpieczna i praktyczna

Dowiedz się, gdzie zamówić skrzynkę teletechniczną.

Skrzynki teletechniczne są niezbędne w każdej nieruchomości – określa to polskie prawo. U dystrybutorów dostaniemy wiele ich typów, których profil musi być dostosowany do zróżnicowanych warunków. W jaki sposób dzielimy skrzynki teletechniczne i co je wyróżnia?

Skrzynka telekomunikacyjna – przewody telekomunikacyjne i kable koncentryczne

Skrzynka telekomunikacyjna powinna być zbudowana ze wzmocnionego metalu i być wyposażona w stosowne szczeliny, które pełnią funkcję wentylacyjną oraz umożliwiają przepływ sygnału bezprzewodowego. U dystrybutorów znajdziemy kilka najważniejszych modeli skrzynek telekomunikacyjnych. Najczęściej spotykany model to skrzynka teletechniczna umieszczana na otwartej przestrzeni, która musi cechować się odpornością na ingerencje zwierząt, a także urazy mechaniczne. Następna grupa to skrzynka mieszkaniowa, w której mieszczą się przewody telekomunikacyjne – na przykład światłowody oraz niezbędne przyłącza sprzętów – routery, multiswitche. Komponenty wewnątrz skrzynki możemy przyłączyć np. na paski z rzepem lub tasiemki zaciskowe.

Skrzynka telekomunikacyjna – specjalistyczne zamki

Kluczowym elementem jest również ochrona przed dostaniem się do szafki osób trzecich. W tym celu służą specjalne zamki. Bezpieczeństwo jest niesamowicie istotne ze względu na dzieci. Pamiętajmy także o zachowaniu porządku wewnątrz szafki – do tego celu służą specjalne komory. W sprzedaży znajdziemy wiele modeli szafek – posiadają one różne rozmiary, dzięki czemu błyskawicznie dostosujemy je do naszego mieszkania.

Siedziba firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]