Funkcje stolika kawowego

Chcesz zamówić stolik vintage? Koniecznie odwiedź ten adres.

Choć niekiedy poniektórzy projektanci wnętrz nieraz marginalizują go w swoich aranżacjach, stolik kawowy wciąż jest istotnym meblem, z którego korzysta się w większości naszych domów. Nic w tym dziwnego, bo łączy on w sobie jednocześnie funkcję dekoracyjną, jak i praktyczną.

Funkcje stolika kawowego

Sporą część dnia spędzamy w pokoju dziennym. Tutaj wypoczywamy, czytamy, oglądamy telewizję, podejmujemy gości, także tu często również spożywamy posiłki. Naturalne jest więc, iż meble zastosowane do aranżacji salonu powinny tworzyć przestrzeń, która nie przytłacza, ale która też umożliwia jej praktyczne wykorzystanie. Stolik kawowy, jak podpowiada sama nazwa, służy w głównej mierze jako mebel, na którym stawiamy filiżanki z kawą czy herbatą oraz ciasta, nie tylko wtedy kiedy przyjmujemy gości, ale również kiedy odprężamy się z rodziną. Inne zastosowanie stolika kawowego to miejsce przechowywania niewielkich urządzeń i przedmiotów, po które często sięgamy, np. okularów, pilota do telewizora, telefonu lub książek, które teraz czytamy. Jest to też powierzchnia, gdzie można łatwo ułożyć drobne dekoracje, jak świeczniki lub misę z suszonymi kwiatami.

Nowoczesne stoliki kawowe – dopasujesz do dowolnego stylu wnętrza wnętrz

Mimo swoich wielu funkcji stolik kawowy musi być w praktyce nie rzucający się w oczy, czyli dokładnie dopasowany w plan pomieszczenia. Jest to na ogół niski mebel – jego wysokość to zwykle 50 cm, bowiem nie powinien przesłaniać przestrzeni salonu, ale też położone na nim filiżanki z napojami i przedmioty muszą być na wyciągnięcie ręki osób, które z nich korzystają. Współczesne designerskie stoliki kawowe konstruowane w atelier nagradzanych projektantów perfekcyjnie łączą w sobie funkcję dekoracyjną i użytkową. Zróżnicowanie kształtów tego typu stolików kawowych powoduje, iż klient bez problemu trafi na model odpowiedni do stylu skandynawskiego, vintage lub do otwartej przestrzeni loftu. Warto zamawiać meble rzemieślnicze, wykonane ręcznie z drewna litego, co gwarantuje, że będą nie tylko solidne, ale także będą świetnie wyglądać.

Siedziba firmy:
Swallow’s Tail Furniture
ul. Olecka 23
04-980 Warszawa

Mob.: +48 664 998 811
E-mail: [email protected]