Montaż podłóg drewnianych – o czym trzeba pamiętać?

Znajdź panele drewniane podłogowe.

Panele podłogowe prezentują się prawie tak, jak drewniane podłogi, a są od nich dużo tańsze. Niskie ceny to nie jedyna zaleta paneli podłogowych – ich zamontowanie jest bowiem banalnie proste, więc wszyscy uporamy się z tym bez pomocy fachowców. Przygotowaliśmy dla ciebie artykuł, w którym objaśniamy, jak zamontować panele podłogowe.

Jaki grunt pod panele podłogowe?

Panele podłogowe nie znoszą wilgoci – poziom wilgoci nie powinien przekroczyć 3%. Nie możesz zapominać również o oddzieleniu ich od podłogi – najlepiej sprawdzi się tu folia PE o gramaturze przynajmniej dwóch dziesiątych milimetra oraz wełna kamienna. Po powrocie ze sklepu nie wyjmuj ich z opakowania – najlepiej zrobisz, czekając kilka dni, aż wyparuje z nich zbędna wilgoć. Panele i narzędzia gotowe?

Jak montować panele podłogowe?

Rozpoczynając układanie paneli, pamiętaj o jednym – specjaliści polecają robić to startując z kąta pomieszczenia. Przed pracą, sprawdź, czy nie są uszkodzone, bowiem później producent może nie przyjąć reklamacji. Zadbaj również o temperaturę podłogi, która powinna przekroczyć 15 stopni Celsjusza. Pamiętaj, by układać je wertykalnie względem okna, a w niezbyt szerokich pokojach – w ten sposób, żeby dłuższy bok biegł równolegle do dłuższej ściany. Zepniesz je za pomocą specjalnych klików – to wytrzymałe i nadzwyczaj proste rozwiązanie.

Panele podłogowe powinny rozszerzać się i kurczyć

Wyprodukowane z surowców drewnopochodnych, panele podłogowe reagują na skoki ciepła w pokoju. Nie zapominaj więc o odstępach dylatacyjnych o rozmiarze przynajmniej dziesięciu milimetrów, do których zamaskowania mogą posłużyć listwy podłogowe.

Siedziba firmy:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]